Hatvanadik születésnapját ünnepelte a napokban a Felvidék zenei legendája, a Ghymes együttes társalapítója, szólólemezek és zenés színházi darabok szerzője, a Kossuth- díjas Szarka Gyula.
A komáromi színművésszel, Habodász Istvánnal beszélgettünk.
A dunamocsi Lajos András egyidős a Csemadokkal, és bő 50 éve alapszervezeti elnök.
"...Nem is a taps hiányzik, hanem az együttlélegzés a közönséggel."
Komáromi koncertjéről, a próbafolyamat viszontagságairól, a dalválasztás kínjairól és a nyilvános főpróbák varázsáról beszélgettünk az ország Pici bácsijával.
"Megmenthettem az elveszettnek hitt magyar hősepikát."
A Limes Galéria nemes küldetéséről és a mögötte álló emberekről beszélgettünk Farkas Veronika művészettörténésszel, a galéria igazgatójával.
Tizedik születésnapját ünnepli a Magyarság Háza. A születésnap alkalmából beszélgettünk Csibi Krisztinával, az intézmény igazgatójával.
Tóth Tibor Jászai Mari-díjas színművésszel, a Komáromi Jókai Színház volt igazgatójával beszélgettünk.
Kopócs Tiborral, a Révkomáromban élő, a mai napig oktató 83 éves képzőművésszel beszélgettünk.
Écsi Gyöngyi rendkívül színes egyéniség, a magyar népi kultúra, a hagyományőrzés szinte minden területén otthonosan mozog.
„Azt mondják: hál’ istennek Európában rég volt háború, miközben háború zajlik. Most a kultúránk ellen. Vívják sajtóval, kommunikációval, propagandával.”
Régi vágya volt Szarka Gyulának versben és dalban dicsérni az étkeket, kész művészet. Látszik, ha az ember szeret jót enni, és a fakanalat is szívesen forgatja, ráadásul még a zenéhez is ért, abból valami nagyon szép és szívderítő születhet.
A harmincas éveinek elején járó fiatalember két éve a Lesz még nyár című számával robbant be, azután csend lett körülötte.
M. Kiss Márti a pandémia időszaka előtt aktív művészként élte az életét. Számos szlovákiai és magyarországi egyéni és csoportos kiállítás van mögötte, ám a karantén idején, mint másoknak is, újra kellett terveznie mindent.
A Királyhelmecen élő Horváth Károlyt mindig is vonzotta az alkotás.
"A jelentkezést fontolgatóknak azt üzenem, legyenek bátrak, vállalják fel az identitásukat, a magyarságukat, éljenek a tehetségükkel, valósítsák meg nálunk, velünk együtt a céljaikat." - nyilatkozta portálunknak Sára Balázs.
A karantén és a nyári szabadságidény alatt is újabb és újabb arcát mutatta meg a komáromi Jókai Ági színművész, aki a dunaújvárosi Bartók Kamaraszínház után augusztus 1-től a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színházhoz szerződött.
Hogyan vezetett az út Ságtól Budapestig? Az Ipolytól a Dunáig? A nagykürtösi születésű Balga Gabriella ma már a Magyar Állami Operaház kamaraénekesi címmel kitüntetett magánénekese.
Mikó István amióta az eszét tudja, színész akart lenni, mégis a Kaláka együttes egyik alapítójaként vált ismertté.
Interjú Berecz Andrással.
Hodossy Gyula író, költő, szerkesztő számos felvidéki magyar intézmény alapítója vagy épp működtetője május 3-án töltötte be 60. életévét.
Kiss Limpár Éva kézműves a Dark Side Soutache név alatt munkálkodik. Szebbnél szebb ékszereket készít, amelyek már meghódították egész Csallóközt.