Egy regény, amely nem csupán a szerelemről mesél, hanem az életről magáról – lassan, mélyen, fájdalmasan és gyönyörűen.
A 840 oldalas monstrum négy fő szakaszra tagolja a korszakot: a latin humanista kezdetektől, az anyanyelvű reformáció első időszakától, a reneszánsz fénykoráig, majd a késő reneszánsz záró fázisáig.
Pár hete újabb két mellszoborral bővült a rimaszombati szlovák emlékpark, s ezzel immár 25 gömöri jelessel szembesülhet az arra járó.
Jókai Mór példátlan érdeklődéssel fordult a nők felé, az első rendszeresen olvasó magyar nőnemzedék kedvenc szerzője lett.
Robert Graves, a huszadik századi angol költő, író egyik legismertebb műve az Én, Claudius.
A Léván 1948-ban született Grendel Lajos lehetne egyszerűen csak felvidéki magyar író, akit a szlovák irodalmárok is számon tartanak.
Kövesdi János, a Fekete szél antológia legidősebb szerzője a szlovákiai magyar irodalom hatvanas évekbeli megújulásának egyik kulcsfigurája volt.
A Felvidékről egyetlen szerző, Csáky Pál szerepel a kötetben egy meglepően izgalmas novellával.
Tizenegy éve vállalkozott a lakiteleki Antológia Kiadó a 20. századi emigráns orosz próza bemutatására.
A történet főszereplője egy osztrák származású anya, akit hét gyermekével együtt telepítenek ki a romániai Bărăgan pusztára.
Feljegyzések alapján.
Vannak versek, amik nem csak olvasmányok, inkább iránytűk. Antoine de Saint-Exupéry Fohász című költeménye ilyen számomra.
Tóth László kétségkívül a szlovákiai magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb és rendkívül tekintélyes életművel rendelkező alakja.
A közhely olyan kifejezés vagy megállapítás, amely annyiszor és olyan mechanikusan ismétlődik a nyelvhasználatban, hogy eredeti erejét és tartalmát elveszíti.
Huszonötévesen írta Nobel-díjjal kitüntetett regényét
A Régi Magyar Könyvtár egyik legnépszerűbb kötete, a kor magyar költőgéniusza, Balassi Bálint összegyűjtött verseivel hívogatja az olvasót.
Kányádi Sándor Májusi szellő című gyerekversével búcsúzunk a tavasz legszebb hónapjától.
Faludi Ferenc, a maga ékes magyarságával európai színvonalra emelte a magyar prózát.
„Minden, miről azt hiszed rég elveszett, minden, ami elszállt, ott lebeg”
Kiss A. Kriszta A fiú, aki mindent el akart mesélni című mesekönyve Jókai Mór kalandos életét hozza közel a gyerekekhez, amelyet a komáromi Zichy-pont Közösségi Központban mutattak be nagy sikerrel.
F. Kováts Piroska hiánypótló fordításában a XIV–XVI. századi cseh szerelmes versek elevenednek meg a Levélbe öltözik a fa című kötetben.
Archaikus népi imádságok kötetbe gyűjtve.
Mi vagyunk a rózsák.
Nekünk el kell végeznünk egy megbízatást, be kell teljesítenünk a saját életünket. Tulajdonképpen én ezzel a szabadsággal élek a világban.