Értékeink – akikre büszkék lehetünk címmel nyitották meg Kopócs Tibor kiállítását Gútán a városi hivatal aulájában, október 3-án.
Ott lenne a helyük a felvidéki magyar művelődéstörténet legnagyobbjai között.
Lakasz Gabriella grafikusból lett ékszerkészítő. Pillantson be az újabban a falfestészet világába is kiránduló művész műhelyébe.
A dunaszerdahelyi Vermes-villában a Kortárs Művészeti Panoráma kiállításán 16 alkotó munkáit tekinthetik meg az érdeklődők.
Tizenkét országból érkeztek alkotások
Egy szokatlan kiállítás, amit már a világ több mint 40 országában milliók láttak.
A jeles festőművész és grafikus, Kubányi Lajos – id. Kubányi Lajos és Plachy Amália gyermekeként – 169 évvel ezelőtt, 1855. május 5-én született a ma már a Nagykürtösi járáshoz tartozó Alsóesztergályon.
A Kéménden élő Győrik István festményei után óriási a kereslet.
Százöt éve hunyt el.
Az erdélyi születésű Barabás Miklós volt az első magyar festő, litográfus és fényképész, aki képes volt a festészetből megélni.
Hiába volt Pór Bertalan a magyar festészet Adyja, a rendszerváltozás után kikerült a tankönyvekből, ahogy a különböző festészeti antológiákból is.
A héten tartották a Csallóközi Népművelési Központ kiállítótermében Rácz René önálló kiállításának megnyitóját. A tárlat december 6-ig látogatható.
A Magyar Nemzeti Múzeumban az év végéig tekinthető meg az az időszaki kiállítás amely betekintést nyújt az id. Joseph Schöfft által alapított az 1775–1850 között Pesten működött festőműhely alkotásaiba.
Emlékkiállítás Nagy József halálának 10. évfordulóján
Somorján és Mosonmagyaróváron is állandó kiállítása van.
Budapest szívében, a Dob utca 73. szám alatt működő Union szálló emeleti galériájában augusztus 28-ig látható a felvidéki származású Blázsovits Fehér Ágnes irodalmár, képzőművész Természet adományai című kiállítása.
Nem fér kétség ahhoz, hogy egy jó művészeti élményért akár a világvégére is elmennék. Így történt ez a közelmúltban Rábatöttösön rendezett Borbély László képkiállításának megtekintésével...
Bokros Rozália, Bott Maya és Szamaránszky Emőke közös tárlata.
Sokan úgy vélik, hogy a végső változaton a kívánatosnál több alakot festett meg.
A tárlatot régóta szervezik, most összejött!
Először állít ki hazai terepen a mátyusföldi festőművész, Pálinkás Ildikó.
Alkotásaiban egyetemes motívumvilág jelenik meg
Mindenképpen szokatlan dolog, hogy egy festő, grafikus, elsajátítsa a szőnyegszövés technikáját és maga szője meg gobelinsorozatát.