Bodzsár Gyula nagyszerű példákat sorol fel a példamutatásra, az alázatra.
Tompa Andrea nemrég megjelent nagy sikerű regénye, a Sokszor nem halunk meg méltán ad okot, illetve nyújt lehetőséget vitákra, vélemények, elemzések egyeztetésére vagy összevetésére.
Coelho regénye arra ösztönöz, hogy merjük átlépni határainkat, fedezzük fel belső erőnket és bátran kövessük szívünk vágyait.
Csallóközi történetek
A betyárok sokszor még életükben legendákká váltak, s nemcsak a ponyvairodalom fedezte fel őket, hanem Petőfi, Tömörkény, Jókai, de Móricz és Krúdy is szívesen vette tollára a betyárok dicső és kevésbé dicsőséges történeteit.
Nem mindennapi csemege ez a rendkívül jó humorú regény.
Petőfi tájainkon tett kalandozásairól Magyar Zoltán, a Néprajztudományi Intézet munkatársa írt egy igazán olvasmányos, fényképekkel, levelezésekkel gazdagon illusztrált könyvet.
A woke-ista Amerikában sokszorosan stigmatizált sikeres fehér férfi arra keresi a választ, posztmodern utáni korunkban mit jelent férfinak lenni, veszélyesek/veszélyeztetettek-e a férfiak, és tágabb értelemben „mi dolguk a világban”.
Ken Follett legújabb művét egy 2019. április 15-ei esemény ihlette: ezen a napon gyulladt ki Európa egyik legismertebb katedrálisa, a párizsi Notre-Dame.
Náray Tamás neve számomra eddig a sikeres divattervezőt jelentette, és bár tudtam, hogy mostanában Spanyolországban írásból és festészetből él, különösebb kíváncsiságot nem éreztem munkái iránt.
A könyvek, könyvesboltok világába kalauzolja el az író olvasóját, bemutatva a könyvkereskedők, könyvárusok munkáját.
A mesterien megírt könyvben az író-pszichiáter beavatja az olvasót a pszichiáterek, terapeuták világába.
Mihály Ferenc legújabb kötete, Nógrád különleges személyiségei 265 nógrádi személyiséget mutat be, akik között számos magyar is van.
A „Lesz-e végre igazi hazánk?” alcímű kiadványt szülőfalujában, Szalatnyán a könyv szerkesztője, Gyurcsík Iván mutatta be.
Mi tagadás, némi aggodalommal, mi több, óvatos előítélettel kezdtem el olvasni ezt a vaskos regényt, hiszen az első oldalakon kiderült, hogy női szemmel női sorsot írt meg a szerző.
Ezt a felettébb furcsa című regényt Mary Ann Shaffer írta, de hirtelen fellépő betegsége miatt a kéziraton az utolsó simításokat unokahúga, Annie Barrows végezte el.
Ha az Emelkedés a mennyországba juttatta, a Később a poklot fogja megmutatni.
Mindnyájunk számára ismerős képek villannak fel a betűtengerben...
A Pro Museum Társulás jelentette meg Galo Vilmos történész szerkesztésében a Múltra nyíló kapu – Válogatott írások a régi Komáromról című kötetet.
A negyedik kötet a könnyű tájékozódást és a teljes rálátást szolgálja.
"Nem szégyen attul tanulni, aki többet tud, szégyen megkötni tudatlanságban magát s nem tanulni."
Segít továbblépni a mai nem kevésbé, csupán másként elembertelenedett világban.
Egy gazdag élet nagyriportja, amely bővelkedik kalandokban.
Ez az elképzelés azonban helyi szinten, azaz Barázdáson és Csehszlovákia viszonylatában is megbukott: bebizonyosodott, hogy a szocializmus belső reformja megvalósíthatatlan.