De született javaslat a kötetben az évszakok szabályozására, a konyhatörvényre, az állampolgárságra, nyugdíjtörvényre, lakosságcserére, írótörvényre is.
Egy titokzatos író nyers vallomása a válás árnyoldalairól. Elena Ferrante Amikor elhagytak című regényének ajánlója.
Sofi Oksanen remekművei a nyers valóságot tárják fel azokról az időkről, amelyek embereket, családokat, egész népcsoportokat juttattak koldusbotra vagy rabságba, sőt halálba is.
Nyáry Krisztián Így ettek ők - magyar írók és ételeik című kötete kiválóan mutatja be egyes nagy íróink és költőink étkezési szokásait.
A szerző közelebbről feszegeti a generációk közötti kommunikációs különbségeket.
A magyarul és szlovákul is napvilágot látott pompás kiállítású kötet 110 fekete-fehér és színes/színezett képeslap segítségével meséli el a város történetét.
Egy olvasó ezernyi életet megél, mielőtt meghal. Az az ember, aki nem olvas, csak egyet.
Viktor E. Frankl neurológus, Mégis mondj igent az életre! (Logoterápia dióhéjban) című memoárjában szémol be a náci haláltáborokban megtapasztalt mindennapokról.
A kötet legtöbb novellája megindító nősorsok elbeszélése.
Almási Kitti Elvarratlan szálak c könyve a Firmitas Könyvkiadóban jelent meg 2023-ban.
Nőknek, férfiaknak egyaránt érdekes, tanulságos és hasznos olvasmányról van szó.
111 éve ezen a napon született Habsburg Ottó, az utolsó magyar király és osztrák császár legidősebb fia.
Cserna-Szabó András tavaly megjelent regénye, a Zerkó – Attila törpéje az 5. századba, az ókor és a középkor mezsgyéjére vezeti el az olvasót.
A könyv szerzője Vasarely egyetlen unokája, Pierre Vasarely és újságíró barátja, Philippe Dana.
Bodzsár Gyula nagyszerű példákat sorol fel a példamutatásra, az alázatra.
Tompa Andrea nemrég megjelent nagy sikerű regénye, a Sokszor nem halunk meg méltán ad okot, illetve nyújt lehetőséget vitákra, vélemények, elemzések egyeztetésére vagy összevetésére.
Coelho regénye arra ösztönöz, hogy merjük átlépni határainkat, fedezzük fel belső erőnket és bátran kövessük szívünk vágyait.
Csallóközi történetek
A betyárok sokszor még életükben legendákká váltak, s nemcsak a ponyvairodalom fedezte fel őket, hanem Petőfi, Tömörkény, Jókai, de Móricz és Krúdy is szívesen vette tollára a betyárok dicső és kevésbé dicsőséges történeteit.
Nem mindennapi csemege ez a rendkívül jó humorú regény.
Petőfi tájainkon tett kalandozásairól Magyar Zoltán, a Néprajztudományi Intézet munkatársa írt egy igazán olvasmányos, fényképekkel, levelezésekkel gazdagon illusztrált könyvet.
A woke-ista Amerikában sokszorosan stigmatizált sikeres fehér férfi arra keresi a választ, posztmodern utáni korunkban mit jelent férfinak lenni, veszélyesek/veszélyeztetettek-e a férfiak, és tágabb értelemben „mi dolguk a világban”.
Ken Follett legújabb művét egy 2019. április 15-ei esemény ihlette: ezen a napon gyulladt ki Európa egyik legismertebb katedrálisa, a párizsi Notre-Dame.
Náray Tamás neve számomra eddig a sikeres divattervezőt jelentette, és bár tudtam, hogy mostanában Spanyolországban írásból és festészetből él, különösebb kíváncsiságot nem éreztem munkái iránt.