Boráros Imre, Kossuth-díjas felvidéki színművész, a Komáromi Jókai Színház Örökös Tagja „Isten tenyerén ébredtem” címmel tartott előadást.
Füleken 45 éve, ilyentájt szeptemberben született meg a forradalmi gondolat, fel kellene ismét támasztani a városban egykor virágzó amatőr színjátszást.
Száraz Dénes Ruben Östlund Lavina című filmjének színpadi változatában bemutatkozott a neves Katona József Színházban is.
A Pintér Béla és Társulata története 1998. december 19-én a Népi rablét című darab bemutatójával vette kezdetét.
Generációk nőttek fel és öregedtek meg, nemzedékek nevettek és hullajtottak könnyet a kis Nemecsek és barátai kalandjain.
A Csavar Színház, illetve az ezt működtető Szevasz Polgári Társulás már 11. alkalommal szervezte meg a Csavar-gó Fesztet, amely már jól ismert a gömöri diákok előtt is.
A Grund mindenkié, de mégis senkié?
89 éves korában elhunyt a legendás színházi súgó, Tarr Mária, avagy ahogy a szakma ismerte: „Tarrmari”.
A Madách Színház A tizenötödik c. musicaljében végigkísérhetjük az elfelejtett aradi vértanú, Kazinczy Lajos személyiségfejlődési történetét a bátortalan, fiatal fiútól egészen a Magyar Honvédség csapatainak bátor és határozott vezetőjéig.
Jelenetek két házasságból. Vágyak és szorongások. Gyermeknevelés miatti veszekedések és aggódások. Szembenézések önmagunkkal. Négy színész egy kilenc réssel ellátott varázsdobozban.
A fotózás és képzőművészet iránt érdeklődő gyermekeket, fiatalokat és felnőtteket várja a Komáromi Jókai Színház hétvégén.
Újházy Ede a realista színjátszás egyik magyarországi úttörőjeként szerepel a lexikonokban.
Hatalmas a színészek, rendezők és színházkedvelők öröme, hiszen május közepétől újraindul az élet a Komáromi Jókai Színházban. A próbák egyikén a kétszereplős színmű színészeit kérdeztük.
Mire eljutunk a végéig, vagyis a történet valós kezdetéig, a nagyon boldog (több) család boldogsága/léte atomjaira hullik. Mindenki bűnös és áldozat. De még sincs feloldozás
Egyetlen szerepálma volt, a Tevje, amelyet már legfeljebb abban a bizonyos égi társulatban játszhat el, ahová Pólos Árpád 63 évesen végleg elszerződött.
Nyolc hónappal a Nem élhetek muzsikaszó nélkül bemutatója után (rendezte Mikó István) ismét bemutatóra várta a közönségét a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház.
A koronavírus-válság a kultúrában tarolt leginkább, de az áldozatok száma még ismeretlen.
Az utóbbi két évben a művelődési központ az épület rekonstrukciója miatt kénytelen volt nélkülözni színháztermét.
A Bánfalvy Stúdió végül megoldotta a szomorú kényszer szülte helyzetet.