Az egyes részek oktató és bemutató jellegű videókból és néprajzi tanulmányokból tevődnek össze.
Karácsony ünnepe nem áll egymagában az ünnepek között, egy egész ünnepkör épül köré a hozzá tartozó szokásokkal, hiedelmekkel, hagyományokkal, amelyek mellett mindmáig nagy jelentősége van az ünnepi étkezésnek.
A madarakat figyeljétek! a Kísértetárnyék folytatása, amely bizonyos részeket átvesz belőle, de sok-sok új történetet is közöl.
Ádám Veronika legnépszerűbb termékét, a piros-fehér- zöld színekből álló kézzel díszített pólót a dunaszerdahelyi szurkolók is szívesen viselik a focimeccseken.
A tavasz mozgó ünnepére a május havi pünkösdre a Hagyományok Háza gazdag online sorozattal készül.
A húsvét hétfő a néphagyományban "Vízbevető hétfő" néven is ismert, ez is utal a locsolás egykori módjára, amikor a legények a lányokat a kúthoz, vályúhoz vitték és egy vödör vízzel leöntötték őket.
"A kultúrház és a kocsma közé születtem" - mondja szimbolikus és szó szerinti értelemben is Huszár László, aki a ma7 médiacsalád podcastműsorának, az Adásidőnek volt a vendége.
A fenti, talán kissé szokatlan címmel jelent meg a közelmúltban egy életművet bemutató értékes könyv Magyarország egyik vezető néptánc-koreográfusáról, Timár Sándorról.
A múlt hét végén mutatták be a nagyidai Ilosvai Selymes Péter Néptáncegyüttes TRIANON / 1-2-3aNON című táncszínházi előadását.
A Mátyusföldön és a Csallóközben turnézott az idén hetvenedik jubileumát ünneplő Debreceni Népi Együttes. Az együttes ifjúsági csoportja ezidáig még sosem lépett fel a Felvidéken.
A Fölszállott a páva jövő pénteken, december 20-án a döntővel zárul.
Gyetvai Zoltán, füleki származású fotográfus műveit a Felvidék kincsei elnevezésű programsorozat keretén belül tekinthették meg az érdeklődők.
Ezekben a napokban /május 12-14./ emlékezünk Szent Pongrác és Szent Bonifác vértanúra, valamint Szent Szervác püspökre. A közép-európai néphagyomány fagyosszentek néven tartja őket számon.
A táncházmozgalom ötlete a Bihari Együttestől származik. Ők vetetteték fel először egy táncház szervezésének gondolatát. Élő zene nélkül viszont nincs táncház. Így került a képbe a népzene elkötelezett párosa, Sebő Ferenc és Halmos Béla.
A kizárólag asszonyokat megillető, megfésült és összecsavart haj összetartására szolgáló főkötők páratlan darabjait tekinthetik meg az érdeklődök a pozsonyi Szlovák Nemzeti Múzeumban.
Écsi Gyöngyi sokat tesz annak érdekében, hogy advent idején a lelkünket is ünnepi díszbe öltöztessük - méltóképpen felkészítsük a Megváltó születésnapjára.
Ág Tiborra emlékeztek Pogrányban október 12. és 14. között, a népdalgyűjtő születésének 90. és halálának 5. évfordulóján. A rendezvényt a martosi Feszty Árpád Művelődési Park szervezte meg a Csemadok pogrányi és gímesi alapszervezeteivel karöltve.
A Csemadok Lévai Területi Választmánya és ipolyszakállosi alapszervezete szeptember második vasárnapján az Ipoly menti község szabadtéri színpadán szervezte meg a Daloló Ipolyvölgye elnevezésű Járási Dal- és Táncünnepélyt.
A Hagyományok Háza, a népmese műfajának felnőtt korosztályban való népszerűsítésére, a generációkon átívelő kapcsolat erősítésére magyar nyelvű népmesemondó versenyt hirdet Hencidától Boncidáig címmel.