Értékeink sem választhatók el határvonalakkal.
„Tiszteld a múltat, hogy érthesd a jelent, és munkálkodhass a jövőn.”
A pályázat célja a magyar népi hímzések és viseletek hagyományainak megőrzése és továbbfejlesztése.
A népművészetet interaktív módon bemutató kiállítás nyílik október 26-án a Hagyományok Házában.
Tarczi László és Somosi Ibolya, a Magyar Állami Népi Együttes Örökös tagjai 1951 óta vettek részt a társulat munkájában. László tizenöt éven át táncolta az Ecseri lakodalmas vőlegény szerepét, a jelmezét búcsúzáskor neki ajándékozták.
Ádám Veronika legnépszerűbb termékét, a piros-fehér- zöld színekből álló kézzel díszített pólót a dunaszerdahelyi szurkolók is szívesen viselik a focimeccseken.
A felvidéki magyar kézművesek alkotásaikkal hozzájárulnak kultúránk éltetéséhez, az ősi motívumok és hagyományok megőrzéséhez.
Az Ilosvai Házban rendszeresen tartanak táncházakat.
A díjazott alkotásokat 2019.november 29-e és 2020. január 16-a között láthatja a közönség a Magyar Népi Iparművészeti Múzeumban.
A Hagyományok Háza 2019-ben is meghirdette az országos Kisjankó Bori hímzőpályázatot. A díjnyertes alkotások a Magyar Népi Iparművészeti Múzeum tárlatán tekinthetők meg január közepéig.
A Szlovákiai Magyar Kézműves Szövetség és a Hagyományok Háza Hálózat-Szlovákia szeptember 14-16. között első alkalommal rendezte meg a „Magyar Kézművesség a Felvidéken 2018” című kiállítását a füleki vár Bebek-tornyában.
A mestereket díjazták.
Harmadik éve invitálja a Csemadok bényi alapszervezete népviseleti fesztiválra a szűkebb és tágabb régió hagyományőrzőit.
A tábor 45 résztvevője napközben 4 csoportban dolgozik.
A 150 kézműves közül csupán nyolc érkezik Európából.
2013 óta a Hungarikum Bizottság döntése nyomán Magyarország hivatalosan is hungarikumként tartja számon a matyó hímzést.
Kalocsai, mezőkövesdi matyó és palóc minták szerelmese.