Mély csendbe borult a galántai kultúrház díszterme, amikor Végh Brigitta felolvasta díjnyertes esszéjének részleteit.
A Csemadok Közművelődési Díjának egyik arra érdemes címzettje Füzék György tánckarvezető, koreográfus volt, aki hosszú évtizedes táncos, tánckarvezetői és odaadó szervezői munkásságát tekintve méltán érdemelte ki a díjat.
A közös Himnusz-éneklés sem maradhatott el...
Méltó záróakkord Komáromban
1823. január 22-én szatmárcsekei magányában Kölcsey Ferenc pontot tett a Hymnus című költeményének a végére.
Emlékünnepséget tartottak a Magyar kultúra napja alkalmából 2022. január 28-án Szepsiben, ahol a Csemadok Magyar Helytállásért Torna-Abaújban Díjakat is átadták.
Az érdeklődők olyan emblematikus versekben tanulmányozhatják Petőfi változó kézírását, mint a Dalaim, Az őrült, A vén zászlótartó.
A pelsőci Dénes György Alapiskola pedagógusai videóval ünneplik a magyar kultúra napját. Egyúttal buzdítanak a népszámláláson minél nagyobb arányban való részvételre.
Nem véletlen, hogy Kölcsey Ferenc költeményének születését tettük meg a magyar kultúra napjává, hisz Himnuszunkban benne van múlt, a gyökereink, s a gyökereinkből táplálkozó jelen.
A Magyar7 hetilapot és a ma7.sk hírportált Molnár Judit főszerkesztő, Kövesdi Károly vezető szerkesztő és Kolek Zsolt, a lap belpolitikai rovatvezetője mutatta be.
A Magyar Kultúra Napján mutatta be legújabb darabját a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színház: a Lovagias ügy című zenés vígjátékot.
Török Alfréd a területi választmány munkájáról.
Teltház előtt ünnepeltek a Csallóköz szívében.
Cseh Tamást ismerni és szeretni egyet jelent a bizonyossággal, hogy polgárnak és magyarnak lenni érdemes. Még most is, még itt is.
Az ünnep alkalmából a magyarság idehaza, a határokon túl és szerte a világban megemlékezik a magyar kulturális értékekről.
A magyar kultúra napja alkalmából kultúránk és anyanyelvünk megtartó erejéről tartott előadást Csáky Pál író, a Magyar Közösség Pártja EP-képviselője január 18-án a Gútai MTNY Magán Szakközépiskolában.