Csókás Ferenc összegyűjtötte és színpadra alkalmazta az összes bényi népszokást, leírta a falu vallási életét és a búcsújárásokat.
A néphagyomány szerint ettől a naptól számítódott a tavasz igazi kezdete. A gazdasági élet szokásai között jeles napnak tartották.
A kisze többnyire menyecskének öltöztetett szalmabáb volt, melyet kice, kicevice, banya néven is emlegettek.
A vízkereszttől (január 6-tól) hamvazószerdáig (idén március 6) tartó időszak a bálok, karneválok, az önfeledt szórakozás ideje. Az idei farsang egyvalamiben biztos, hogy rendkívüli: ilyen hosszú ideig már régen nem tartott, mint most, amikor két teljes hónapunk van arra, hogy a szokásosnál több időt szenteljünk az önfeledt szórakoz&am
A karácsonyt megelőző hétköznapokon, a hosszú téli estéken együtt volt a család. Beszélgettek, adventi, karácsonyi dalokat énekeltek, ezzel is készülve Jézus születésének ünnepére.
December 12-én este hat órakor kezdődik Nagy Iván néprajzkutató Pogány kori elemek a csallóközi karácsonyi népszokásokban című előadása a Csallóközi Múzeumban Dunaszerdahelyen. A vetítéssel egybekötött előadás a magyar népi hagyományokat mutatja be érdekes megközelítésben.
Egy elfeledett hagyomány újraélesztése.