Hogyan befolyásolja a gyerekeket a rendszeres eszközhasználat? - beszélgetés egy iskolapszichológussal - VIDEÓ
A gyerekek idegrendszere lassú fejlődésre lett kitalálva, a digitális eszközök használata megzavarja a figyelmüket, csökkenti a toleranciájukat és növeli a szorongás, valamint a depresszió kialakulásának a kockázatát. További gondot jelent, hogy nagyon hamar rászoknak. A kutatások azt bizonyítják, hogy a tízéves kor alatti rendszeres digitális eszközhasználat negatívan befolyásolja a gyerekek fizikai aktivitását, alvásciklusát, érzelmi fejlődését és viselkedését. A nemrégiben megjelent rendelet szerint, Szlovákiában 2025 januárjától érvénybe lépett a mobiltelefonok iskolai használatáról szóló korlátozás. Vajon ez milyen reakciókat váltott ki a gyerekekből? Lázadtak ellene? Vagy beletörődtek? Erről beszélgettünk egy iskolapszichológussal.
A Kávézó adásában Belucz Judit iskolapszichológussal beszélgettünk, akivel a mai úgynevezett digitális világot veséztük ki, hogy milyen veszélyeket hordoz magában.
Szó volt továbbá arról, hogy a telefon, illetve a digitális eszközök nem csak a gyerekek, de a felnőttek életét is nagyban befolyásolják, továbbá a fiatal generáció képernyő előtt töltött idejéről is beszéltünk. Az adás során több kérdésre is kerestük a választ az iskolapszichológussal. Érdeklődtünk, hogy mitől alakul ki a gyerekekben a digitális eszközök függősége, és mit tehetnénk ennek megelőzése érdekében, továbbá milyen veszélyeket hordoz magával a digitális világ?