Fénnyel írt rajzok
Jó volt magyarnak lenni tegnap a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Művelődési Központban, ahol Karaffa Attila újabb kiállításának fotóiban gyönyörködhettünk. A tárlatnyitón a nagy számú közönség nemzeti szimbólumainkba, épített örökségünkbe nyerhetett betekintést a fényképek által.
Rajkovics Péter kollégánk, aki a kiállítást megnyitotta, fénnyel írt rajzoknak nevezte az amatőr művész fényképeit. Olyan szerző művei ezek, aki hamar felismerte azt, hogy a képek üzenetének ereje van.
„Azt gondolom, hogy Karaffa Attila alkotásai nem csupán egy amatőr fotós megörökített pillanatai, hanem olyan fénnyel írt rajzok, amelyek majd rólunk is őszintén mesélnek az utókornak. A felvidéki magyarról, akitől még sokszor azt is elvennék, hogy magát felvidékinek nevezze. Arról a polgárról, aki igyekszik a változó világban is megmaradni magyarnak és a mindennapjaiban is tenni azért, hogy Dunaszerdahely, Csallóköz vagy a többi csodás felvidéki tájakon ne tűnjön el a magyar nyelv” – emelte ki.
Méltatásában Márait is idézte, aki szerint „A fény, az idő lemossa a lemezről a vonások éles és jellegzetes árnyalatait… De egy napon fény hull valahonnan, s akkor megint látunk egy arcot.”
Karaffa Attila, aki épp a tegnap ünnepelte születésnapját, portálunknak elmesélte, Dunaszerdahelyen ez már a negyedik tárlata, mivel biennále formájában állítja ki legújabb munkáit. Ezen kívül vándorkiállításokon – válogatott művekkel – is megtekinthetők a képei, nemcsak a Felvidéken, de Magyarországon is.
– avat bele az alkotás folyamatába. Szereti lencsevégre kapni a pillanatot is, de a gyakran előre megfontolt szándékkal indul el fényképzeni a természetet, vagy éppen valami szép várost.
Karaffa Attila tárlatainak mindig van egy nemes célja is, a jótékonykodás. Az idén két dunaszerdahelyi beteg gyermeknek, Tibikének és Evelinnek segít.
Eladásra kínált berámázott képeinek árát a két gyermek közt osztják szét. Ezen kívül Gódány Tamás jóvoltából hétfőtől internetes árverés veszi kezdetét korábbi DAC-mezekért, mely szintén a két gyermek megsegítését szolgálja.
A tárlatnyitót Haizok Melinda két énekszámmal tette még emlékezetesebbé.
A Felvidéki Szemmel című kiállítást, mely a következő hetekben lesz megtekinthető a művelődési központban, elsősorban azoknak ajánljuk, akik egy kis megerősítésre vágynak magyarságukban.