Sokszínűség a színpadon - FOTÓKKAL
A Megidézett Kárpátalja, Hágókon innen és túl című előadás a magyar színpadi néptáncművészet történetében először mutatta be egy antológia keretében a Keleti-Kárpátokban élő népek sokszínű és gazdag tradicionális kultúráját a Felvidéken. A hangsúlyt a közös gyökerekre helyezve, szemléletesen érzékeltetve a közös történelmi múltból származó törvényszerű hasonlóságokat.
A Magyar Állami Népi Együttes turnéjának állomásai között szerepelt Királyhelmec, Fülek és Komárom, a hétvégén pedig Somorján, a Pomlé színpadán zárult a rendezvény, amelyen több száz érdeklődő vett részt. Mindenki átengedte magát a néptánc és a népzene örömének. Csodálatos népviseletek, fülbemászó dallamok és gyönyörű koreográfiák bűvöletében ült a közönség a parkerdő szabadtéri előadásán. Magyarok, ukránok, ruszinok, huculok, románok, cigányok, zsidók és a Kárpát-medencében élő nemzetek tradicionális kultúrája elevenedett meg a nézők szeme előtt.
Az együttes vezetője Mihályi Gábor, művészeti vezetője pedig Pál István ,,Szalonna“. A társulat közel egy évtizede szisztematikus következetességgel állítja színpadra a határontúli területek tradicionális kultúráját.
A somorjai Városi Művelődési Központ és a helyi Csemadok Alapszervezet szervezésében valósult meg a nem mindennapi esemény, amely a Szent István Napok rendezvénysorozatának egyik kiemelkedő programpontja volt.