2022. január 23., 11:41

Kóta-díjat kapott az ipolybalogi Szent Korona Kórus

Az ipolybalogi Szent Korona Kórus 2022. január 22-én, a magyar kultúra napján Budapesten vehette át a Kóta-díjat.

Szent Korona Kórus
Galéria
+1 kép a galériában
Molnár Ottó (balra), Czibulya Márk (középen) és Pászti Károly
Fotó: Szent Korona Kórus

A Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége – KÓTA a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium Nagytermében tartotta az idei díjátadó ünnepségét. Ebben az évben 14 kategóriában 37 díjazottat ünnepeltek.

A járványhelyzetre való tekintettel – a Kecskeméti Kodály Iskola Antanténusz Kórusa, a Budaörsi Sapszon Ferenc Kórus, a Fővárosi Énekkar és a Madách Gimnázium Énekkara mellett – az ipolybalogi Szent Korona Kórus is felvételről, videóbejátszás formájában mutatkozott be.

Az 1997-ben alakult kórus a Musica Sacra – közte a kortárs magyar egyházzene – elkötelezett, magas színvonalú tolmácsolásáért, a nemzeti hagyományok megőrzésében és továbbadásában végzett példaértékű munkájáért a kórusok kategóriájában érdemelte ki a Kóta-díjat.

A Szent Korona Kórusnak, így vezetőinek, Czibulya Márk kóruselnöknek, valamint a két művészeti vezetőnek, Pászti Károly karnagynak és Molnár Ottó karnagynak az Emberi Erőforrások Minisztériuma magyar zenei nevelésért felelős miniszteri biztosa, Rónaszékiné Keresztes Monika is gratulált.

E díj kapcsán köszönetet mondunk a kórusban valaha szolgálatot teljesítő valamennyi énekesnek, a hosszú évek során az énekkarral együttműködő számtalan kiváló énekesnek és hangszeres vendégművésznek, karnagynak, zenekarnak, támogatónak, a mindenkori kórustagok családjainak, s végül, de nem utolsó sorban a kedves közönségnek! Ezen elismerés őket is illeti!”

– olvasható a kórus közleményében.

A Szent Korona Kórus legközelebb ma, január 23-án a budapesti Erkel Színházban, a Dalárnapon lép közönség elé.

Az Ipolybalogon 1997-ben alakult énekkar a Musica Sacra elkötelezett művelője. Szellemi atyja mons. Montskó Tibor pápai káplán. Nevét a magyar Szent Koronáról kapta. Repertoárja a gregoriántól a reneszánsz és barokk templomi zenén át a kortárs magyar egyházzenéig terjed. Az énekkar vendégszerepelt Magyarországon, Ausztriában, Lengyelországban, Csehországban, Olaszországban, Kárpátalján, Erdélyben, Belgiumban és Németországban. Emlékezetes Budapesten a Szent István-bazilikában, Páduában, Rómában a Szent Péter-, a Szent Pál-, a Santa Maria Maggiore- és a lateráni bazilikában, a Pesti Vigadóban, a Debreceni Református Nagytemplomban, a Mátyás-templomban, Olmützben a Szent Móricz-székesegyházban, Brünnben a Szent Péter és Pál- katedrálisban, a bécsi Stephansdomban, a budapesti Zeneakadémián, a pozsonyi Szent Márton-dómban, Vácott a Nagyboldogasszony-székesegyházban, Győrben a Nagyboldogasszony-székesegyházban, Székesfehérváron a Városháza Dísztermében, a veszprémi Hangvillában, a brüsszeli Szent Mihály és Szent Gudula-székesegyházban, az Európai Parlament brüsszeli épületében, Szabadkán a Szent Teréz-székesegyházban, a krakkói Szent Szaniszló és Szent Vencel-székesegyházban, ismertebb nevén a waweli székesegyházban és a salzburgi dómban történt vendégszereplés. A kórus szakmai irányítását Pászti Károly és Molnár Ottó karnagyok végzik, a kórus elnöke Czibulya Márk.
Szent Korona Kórus
Galéria
+1 kép a galériában
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.