A középkori világzene varázsa a Jurtanapokon - VIDEÓ
A 19. alkalommal megrendezett Alsószeli Jurtanapok fellépői között szerepelt a Bordó Sárkány együttes, amely saját meghatározása szerint középkori, elsősorban XI-XVI. századi világzenét játszik. Az autentikus, magyar és európai középkori dalokat saját alkotói elképzeléseikkel ötvözik. Repertoárjukban felcsendülnek macedón, németalföldi, provanszál, spanyol és francia dallamok is. A középkori hangulatba ültetett Bordó Sárkány dalok a mai kor világzenei hangzásvilágához igazodó, erőteljes dinamikai felfogásban szólalnak meg.
Az együttes különleges hangzásvilágát a korabeli hangszerek arzenálja adja.
Megszólal a koboz, mandocello, reneszánsz furulya, hegedű, középkori síp, középkori duda és egy speciális, középkori hosszú dobokból készült egyedi dobkészlet, a Babylon.
Az együttes számos nemzetközi fesztivál visszatérő vendége. Zenéjük segítségével visszarepülhetünk a múltba, és megismerhetjük a középkor híres világzenéit, illetve az olyan hangszereket, mint a furulya, lantgitár, koboz és még sok más hangszer.
A frontember Szlama László Junior Príma díjas népzenész, és tizenegy éves kora óta muzsikál. 2016-ban szerezte meg mester diplomáját a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi pengetős tanár szakon. A fő hangszere a koboz, de mellette használja a citerát és a klarinétot. Stábunknak elmondta, honnan merítenek ötletet a dalok megírásához, illetve milyen forrásokat használnak, és beszélt arról, hogy a középkori zenéről milyen feljegyzések vannak.
Középkori zenét használunk, egy pici kelta világot, aztán használunk,magyar népzenei feldolgozásokat, magyar népzenéből merítünk. Elég sokféle a forrásunk tekintve, hogy öt tagú a zenekar, öt majdnem különböző zenei stílusból érkezett zenész.