Díjeső a 44. Duna Menti Tavaszon

Múzsa 2019. május 31., 14:31

Ma délelőtt véget ért a gyermek bábosok és színjátszók országos fesztiválja, melynek záróakkordjaként kiosztották a teljesítményekért járó díjakat. A zsűri három kategóriában – bábosok, népi szerkesztett játékok és színjátszók – osztott ki elismerést, de gazdára talált a Dusza István-díj és a Tehetségdíj, valamint díjazták a képzőművészeti kiállításba bekapcsolódó gyermekeket is.

Fotó: B. Vida Júlia

BÁBOSOK

Bronzsávos minősítés:

• a felsővámosi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tikiriki Bábcsoportjának a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Nagy Böbe

• a diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda Diósförgepatonyi Csipcsirippek Bábcsoportjának  a Sün Balázs előadásáért, rendezte: Mészáros Anikó és Molnár Erika

• a pozsonyi Duna utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának  Az ördögkirály leánya előadásáért, rendezte: Farkas Márta

Ezüstsávos minősítés:

• a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Virgoncok  Bábcsoportjának  a Csupaszív királyfi előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta

• a gútai II. Rákóczi Ferenc  Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mazsola Bábcsoportjának A só előadásáért, rendezte: Mahor Katalin

• a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának a Brémai muzsikusok előadásáért, rendezte: Izsák Katalin, Gazdag Nagy Anikó és Tóth Tibor

• a kisgéresi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a 3+1 előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

Aranysávos minősítés:

• az ógyallai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Speciális Alapiskola Fityfiritty Bábcsoportjának  a Többet ésszel... előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária

• a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának  A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának  a Nyakigláb, Csupaháj, Málészáj előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

Gyémántsávos minősítés:

• a feledi Szombathy Viktor Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának  Az égig érő fa előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika

• a gömörfalvai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Vörös Rébék előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Csutor Vezér Zsófia és Vezér Klára

Gyerekzsűri díja:

• a szenci Szenczi Molnár Albert Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tátika Bábcsoportjának  A nap születése előadásáért, rendezte: Sándor Erika és Molnár Enikő

 

NÉPI SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos minősítés:

• a szenci Csemadok szervezete Kincskereső Rigó Színpadának  a Játékos versek, verses játékok előadásáért, rendezte: Polák Margit és Molnár Enikő

• az ipolysági Pongrácz Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csillag-szóró Színjátszó Csoportjának a Kendőzetlenül előadásáért, rendezte: Gajdács Zsuzsanna, Bóna Tímea és Viczencz Gábor

• a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának  a Játékok a fonóban előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Székely Zsuzsa és Miko Katalin

• a sajógömöri Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Csicsergő Gyermekcsoportjának a Hogyan szerzett feleséget Taskó előadásáért, rendezte: Pusko Enikő

• a marcelházai Csemadok és a Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának  a Tollfosztóban előadásáért, rendezte: Poništ Tünde

Ezüstsávos minősítés:

• a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának  az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai "Sziki" Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia

• a bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gyöngyöcske Gyermekcsoportjának  az Évszakok - játékok, szokások előadásáért, rendezte: Szakszon Anna

• a bátkai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Huncutkák Színjátszó Csoportjának  a ... , mert játszani jó! előadásáért, rendezte: Hencz Annamária

Gyémántsávos minősítés:

• a komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Színt Vivők Színjátszó Csoportjának a Színházasdi előadásáért, rendezte: Laboda Róbert

Képgalériánk:
Fotó: B. Vida Júlia

Gyerekzsűri díja:

• a dunaszerdahelyi Művészeti Alapiskola Új Hullám Színjátszó Csoportjának  az Unalom a köbön előadásáért, rendezte: Sziklai "Sziki" Krisztina és Madocsai Kardos Klaudia

 

SZÍNJÁTSZÓK

Bronzsávos minősítés:

• a nagykaposi Erdélyi János Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Hajnalka Színjátszó Csoportjának A szúnyog előadásáért, rendezte: Szücs Ágnes és Kovács Adriana

Ezüstsávos minősítés:

• a tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Malac Julcsa előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsa

• a lévai Juhász Gyula Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Pitypang Színjátszó Csoportjának  a Pelikánmadár előadásáért, rendezte: Baran Ivett, Sava Erzsébet és Levák Anikó

Aranysávos minősítés:

• a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin városi szervezete Fókusz Gyermekszínpadának  A császárnő új ruhája előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin

• az ipolysági Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola Búzácska Gyermekcsoportjának  a Méhek a vonaton előadásáért, rendezte: Jusztin Czaudt Éva

• a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica

• a hetényi Tarczy Lajos Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Gólyaláb Színjátszó Csoportjának  a Csudahalott előadásáért, rendezte: Laboda Róbert és Kotiers Éva

Gyémántsávos minősítés:

• a füleki Csemadok Alapszervezet és a Magyar Tanítási Nyelvű Gimnázium Zsibongó Kisszínpadának  A kis kuruc előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa

Gyerekzsűri díja:

• a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica

 

Fotó: B. Vida Júlia

A zsűri különdíja:

• a királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja a Doja, a cigánytündér előadásáért, rendezte: Pirigyi Marica, Dakos Szilvia és Szabó Alica

Tehetségdíj:

• az almágyi Magyar  Tanítási  Nyelvű  Alapiskola Napraforgó  Bábcsoportjának a  Pöttöm  Panna c.  mesejátékáért, a  mesét  rendezte Milen  Gabriella

Dusza István díj (a DMT életműdíja):

Kamenár Horváth Éva, a szlovákiai magyarság kulturális felemelkedése érdekében a Duna Menti Tavaszon végzett kiemelkedő munkája elismeréseként.

 

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai

Az 1-4. évfolyam kategóriájában: Gruľo István, tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Pásztor Boglárka, Bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Járosi Lilla, Bélyi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola.

Az 5-9. évfolyam kategóriában: Vas Panna, ógyallai Feszty Árpád Alapiskola és Óvoda, Horváth László, tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola, Bocko Mira Szófia, tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola.

0 HOZZÁSZÓLÁS
HIRDETÉS