Bős egykor és ma – fényképeken – KÉPEKKEL
Bős város önkormányzata, a helyi művelődési központ és a Csemadok bősi alapszervezete rendezésében a kultúrház Zöld termében nyitották meg vasárnap azt a kiállítást, amely az időközben várossá fejlődött község nevezetességeit és rejtett szépségeit mutatta be archív fotókon, Bátky Tamás fotóművész objektívén illetve művészi szűrőjén keresztül.
A tárlat nagyobbik része adott helyszíneket, épületeket hasonlít össze, melyen az egykori állapotokat a mai, sok esetben több mint 100 évvel későbbi valójukban láthatjuk viszont, megtapasztalva, hogy sok esetben alig felismerhetőek nemcsak a helyszínek, hanem maguk az épületek is, illetve pár esetben már egy teljesen új ház magasodik a régi helyén. A terem egyik szegletében pedig a fotóművész egy önálló mini kiállítással is kedveskedett a megjelenteknek, illetve azoknak, akik a későbbiek folyamán tekintik majd meg a páratlan kiállítást.
A megnyitó zenei aláfestéséről Kotiers András gondoskodott az alkalomhoz illő Karády-dalok szaxofonra hangszerelt változataival.
Elsőként Fenes Iván, Bős polgármestere méltatta a fotóművészt:
Hangsúlyozta, hogy Tamás képei mások számára talán történelmi kirándulást jelentenek, a bősiek számára azonban nagyszüleik és dédszüleik hangját, érintését, színeit hozzák vissza.
Ezt követően Nagy Anikó, a helyi Csemadok alapszervezetének elnöke Tilajcsik Nórának egy 2018-as cikkéből idézett, amelynek témája egy Tamással készült beszélgetés:
olvasta fel az idézetet Nagy Anikó, miközben megemlítette, hogy a mostani kiállítás pontosan ezt tárja elénk, mivel módot ad a régi történetek újraélésére, amelyek Bőshez kötődnek és a bősiek múltjának szerves részei.
Mint mondta, Tamás 19 évvel ezelőtt az élete oly pontjához érkezett, ahol szükségét érezte az önkifejezésnek. Megvásárolta élete első fényképezőgépét, amellyel először a gyermekeit, Tomit és Jázmint fotózta, majd kipróbálta a fényképezés különböző területeit: a természetfotózást, makrót, csendéletet, portrét, és így tovább. Autodidakta módon, folyóiratokból, magazinokból sajátította el a fotográfia alapjait, később worshopokon tanulta a divatfotózást, aktfotózást és képszerkesztést.
Fotópályázatokon elért sikerein felbuzdulva 2011-ben létrehozta a műtermét, ahol családokat, kismamákat, portrékat és aktokat fotóz. Ezenkívül esküvők és különböző rendezvények fényképezésével is foglalkozik.
emelte ki Nagy Anikó.
Bátky Tamás 2014 óta aktív és többszörösen díjazott tagja a Magyar Fotóművészek Világszövetségének, illetve a világ számos fotópályázatán és szalonján szerepeltek képei Sri Lankától egészen Torontóig. 2020 óta regisztrált tagja a Vogue magazin internetes platformjának a PhotoVogue-nak, ahol rendszeresen jelennek meg alkotásai. A PhotoVogue összekapcsolja a művészeket az egész világon, célja a tehetségek támogatása és a vizuális műveltség befolyásolása, hogy ezáltal elősegítse egy etikusabb és elfogadóbb világ megteremtését. Utóbbi időben az emberábrázolás különböző formái foglalkoztatják a művészt, amiben legnagyobb segítője és múzsája a párja, Rozália.
Legfontosabb díjai:
2012
A cseh FotoVideo magazin Az év fotográfusa 2012 fotópályázatán az Érzelem és vágy téma közel 2900 beküldött fotója közül a szakmai zsűri az ő alkotását választotta a legjobbnak, és a Bátky Tamást választották az év felfedezettjének.
A Magyar Fotóművészek Világszövetsége évente meghirdetett nemzetközi fotópályázatán, a XII. Nemzetközi Magyar Fotóművészeti Kiállításon a szakmai zsűri díjával jutalmazták a Rossz álom cimű alkotását.
2023
A Magyar Fotóművészek Világszövetsége nemzetközi fotópályázatán 2023-ban a XXIII. Nemzetközti - Magyar Fotószalonon aranyéremmel és elismerő oklevéllel jutalmazták a Szabadon című alkotását
2024
A Magyar Fotóművészek Világszövetsége nemzetközi fotópályázatán, André Kertész élete és munkássága kategóriában ezüstéremmel dijazták Deformáció c. alkotását.