A kultúra megtart és megerősít: jubileumot ünnepel a Kortárs Magyar Galéria - VIDEÓKKAL
A Kortárs Magyar Galéria Dunaszerdahely egyik fontos kulturális intézménye. 1994-es megalapításával a város vezetése és a támogató szervezetek azt tűzték ki célul, hogy elősegítse Dunaszerdahely, Csallóköz és a felvidéki magyarság kulturális életét. Túllépve ezen a célkitűzésen az egész Kárpát-medencei magyar művészvilágtól érkeznek alkotások, valamint vándorkiállítások keretén belül viszik a hírét szerte az intézménynek. Az akkori polgármester, Pázmány Péter, illetve Luzsicza Lajos kezdeményezésére egy alapítvány jött létre, melynek feladata évtizedek óta változatlan: a jelenkori magyar képzőművészet stílusgazdag, európai látképű alkotásainak gyűjtése és bemutatása.
A Kortárs Magyar Galéria megalapításának 30. évfordulója alkalmából megrendezett kiállítás megnyitóján részt vett Szilágyi Péter, nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere, Forró Krisztián, a Magyar Szövetség elnöke, köztársaságielnök-jelölt, Szakáll Mária, a kiállítás kurátora, aki elmondta, az alapján válogatta a kiállított műveket, hogy tükrözzék a harminc év sokszínűségét.
Ebből a szempontból a dunaszerdahelyi anyag egyedülálló, jelenleg több mint ezer alkotást számlál. A gyűjtemény célja átfogó képet kialakítani a kortárs magyar képzőművészetről, ezért a galéria a birtokában álló alkotásokat rendszeresen bemutatja a közönségnek.
- mondja Iván Péter, az intézmény igazgatója.
Az intézmény fő támogatója Dunaszerdahely önkormányzata, az épület fenntartója a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ, emellett pedig a Magyar Állam hathatós támogatását is élvezheti a galéria, hiszen nemzeti jelentőségű intézményként tartja számon az anyaország. Szilágyi Péter, nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár kiemelte,
a kultúra az, amely összeköt minket, amely megtart és megerősít, ezért fontos, hogy az ilyen jellegű intézmények támogatva legyenek".