A 80 éves Ratimorsky Piroska életműkiállítása nyílt meg Izsán – KÉPEKKEL
Az izsai Kelemantia – Római Kori és Néprajzi Múzeumban szeptember 19-én, Életem és a régészet címmel megnyílt életműkiállítás ékes példája a komáromi Duna Menti Múzeum és a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Bölcsészettudományi Kara Régészeti Tanszéke szoros együttműködésének. A rendezvény megvalósulását Izsa község is szívesen támogatta, hiszen Ratimorsky Piroska munkásságával jelentős mértékben hozzájárult az izsai Leányvár, volt római erőd területén végzett kutatások sikeréhez.
A pályája során több szakmai díjat kiérdemelt, jeles szakember életéről, munkásságáról és elért eredményeiről szóló, tíz panelen bemutatott kiállítási anyag a magyar és szlovák nyelvű szövegekkel, valamint az üveges vitrinekben helyet kapott, múltidéző kincsekkel együtt először augusztus 8 - szeptember 13. között a komáromi Újvár kaszárnyaépületében volt látható.
A jubilánst a házigazdák nevében szívmelengető szavakkal és színpompás virágcsokorral Domin István mérnök, Izsa polgármestere köszöntötte, hangsúlyozva: Piroska néni hozzátartozik Izsa-Leányvárhoz, mint anya a gyermekéhez, Nap a Holdhoz, Földünk a csillagokhoz...
Az utóbbit a megnyitóra a kiállítás további nyitrai szakmai felelőse, PhDr. Daniel Bešina is elkísérte. Azt is megtudtuk: a „beszédes összeállítás“ november 11-től december 13-ig a társszervező nyitrai egyetem régészeti tanszékén lesz látható.
Az ünnepi fogadással és kötetlen eszmecserével záruló eseményről, valamint az életvidám főszereplője munkásságáról bővebben majd a médiacsaládunkhoz tartozó Magyar7 hetilap szeptember 25-i számában olvashatnak. Addig is nézegessék az ünnepségen készült fotógalériánkat!