Megújult a Petőfi.hu
A Petőfi bicentenáriumi év egyik legreprezentatívabb projektjeként március 15-től megújul a Petőfi.hu weboldal. Az arculatváltás és a teljes tartalmi megújulás eredményeként olyan fiatalos, lendületes, komplex felület született, amely az eddigi információk mellett új, szerkesztett tartalmi egységekkel, videókkal, programnaptárral és a Magyar Kultúráért Alapítvány égisze alatt működő valamennyi médium Petőfi témájú anyagával egy helyen várja a látogatókat.
Szabadság, szerelem – ehhez kapcsolódva elmesélhető a teljes történetünk. Erről szólnak a dalaink, verseink, regényeink, harcaink, álmaink, tenni akarásunk. A Petőfi.hu ennek jegyében reflektál Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára: követjük a bicentenáriumi eseményeket, új szempontokat kínálunk e kivételes életműhöz, és bemutatjuk, Petőfi hogyan van jelen a kultúránkban. Még az is kiderülhet, hogy mindannyian Petőfi köpönyegéből bújtunk elő.
– mondja Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum főigazgatója.
A Petőfi.hu felületén naponta érzékelhetővé teszik a Petőfi-univerzum mozgásait és erővonalait a Petőfi-hírfolyamban: több kulturális szerkesztőséget is felkértek, hogy egy éven át gondolkodjanak együtt arról, mit jelent a mindennapjainkban a költő hagyatéka, hogyan élnek tovább a reformkor eszméi, követik, hogyan gondolkodnak ezekről a kérdésekről a szakemberek, Petőfi vendégeként népszerű előadókat, ismert művészeket kérdeznek arról, ők hogyan kötődnek a szabadságharcos poétához, és felkérik őket, ajánljanak egy könyvet, egy dalt és egy képet, amely számukra hordozza azokat a gondolatokat, amelyek Petőfivel is rokoníthatók.
Petőfi-kalendáriumot állítanak össze: a költő életéből kiválasztott eseményekhez verseket, képeket, olykor kortárs reflexiókat társítottak, és kétszáz napon át, az adott események évfordulóján összekapcsolva mutatják be ezt a sajátos csokrot.
Ismeretterjesztő cikkekkel mutatják be a reformkor kontextusát, kiemelten azt a pár évtizedet, melyet Petőfi maga is ismert, mindehhez olyan szempontokat rendelünk, melyek által érzékelhetővé válik, hogy ennek a korszaknak az eszményei, törekvései – de akár a dilemmái is – hogyan vannak jelen a mai életünkben.
Áttekinthetővé teszik a bicentenárium programjait – Eseménynaptárban az érdeklődő könnyedén tájékozódhat arról, hogy a Kárpát-medence különböző pontjain mikor kik és milyen módon emlékeznek Petőfire.
Kulturális és Innovációs Minisztérium, Nemzeti Kulturális Tanács, Nemzeti Kulturális Alap, Országos Közgyűjtemények Szövetsége, Petőfi Irodalmi Múzeum, Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége – Magyar Géniusz program, Petőfi rádió, Petőfi TV, Petőfi Kulturális Ügynökség.