A Szuperhold frappáns történetei
Rekordot döntött a részvétel a Párkányi Városi Könyvtárban, ahol a párkányi születésű Forgács Péter Szuperhold című novelláskötetének bemutatójára került sor.
Sokan szeretik az írót, hiszen mindig van egy szuper története meghökkentő befejezéssel. Elmondása szerint a valóság és saját gondolatvilágának történetté gyúrásából születik meg az alkotás. Vallja, az ihletettség állapotában íródott történetek a legjobbak. Ilyen helyzetekben írni kell, mert ha csak később folytatja az ember a történet szövését, akkor két minősége lesz, ami nem szerencsés. Persze ez nem túl gyakori, teszi hozzá.
Az est moderátora régi barátja Takács Krisztina, akinek történetét ugyancsak megörökítette az író egy megható, humoros novellában, amit fel is olvasott a másik közreműködő Sinkó Gyula.
Forgács Péter úgy ötven éves korában kezdett el írni. A matematika-fizika szakos tanárt fiatalabb korában annyi minden lekötötte, hogy bár érzett némi késztetést az írásra, erre már nem maradt ideje. Egyszerre volt zenész, tanár, válogatott szintű levelezési sakkozó, keresztrejtvény-szerkesztő. Mikor látta, hosszútávon ez mind nem megy, a sakkot hagyta abba. 2013-ban elvégezte a Magyar Író Akadémia szépíró mesterkurzusát, ezt követően Háy János írószemináriumait látogatta. 2014-ben megnyerte a Zeusz Papucsa irodalmi pályázatot (Isteni lábbeli), 2015-ben az Európa Könyvkiadó Nabokov és én pályázatát (Elemi boldogság), 2016-ban a Pegazus irodalmi pályázat védnöki különdíját (Zsinegen horog), 2017-ben pedig övé lett az Arany Opus Díj (Ajtó). Tavaly Családfa című novellája elnyerte az Álljon meg egy novellára! pályázat közönségdíját.
Forgács Péter első novelláskötete három részre oszlik A bebebe részben mindenféle fura, boldogtalan, rögeszmés, félkegyelmű, mániás emberek meghökkentő történetei kerültek. A Túlélők kapcsolatokról, helyzetekről szól, a harmadik – Van egy hely - pedig családi indíttatású, hátterű novellákat tartalmaz.
A könyv után olyan nagy volt az érdeklődés, hogy az író legalább egy órán át dedikált.