A népzene meghatározó élménye
A nyárasdi Sarló citerazenekar jövőre ünnepli megalakulásának ötvenedik évfordulóját.
Mivel a koronavírus-járvány miatt a már külföldön is jól ismert, eddigi működése során sok díjat és elismerést begyűjtött együttes sokáig nem léphetett a nézők elé, ezért amint lehetőség nyílt rá – a helyi önkormányzat segítségével és pályázati támogatással – egy hangulatos népzenei esttel kedveskedett a helyieknek.
A faluban több citerazenekar is működik, a műsort a Sarló 82 együttes nyitotta meg, majd a helyi Női népdalkör is bemutatta legújabb műsorát, ezt követően a citerásokkal együtt korábbi műsoruk néhány számát is előadták.
Az ugyancsak jó nevű diószegi Dió héj citerazenekar és a magyarországi Nyúlból érkezett Félnótás citerazenekar más magyar tájegységek népzenéjével gazdagította az est műsorát.
A dalos kedvű asszonyok után a jótorkú férfiak is lehetőséget kaptak, hogy ne billenjen fel az egyensúly. A nagycétényi Kadarka férfi éneklőcsoport elsősorban a faluban kedvelt dalokkal szórakoztatta a hallgatókat.
A Sarló citerazenekar előadása ugyancsak nagy sikert aratott, és mint később az együttes vezetője, Balogh László elmondta, jövőre szeretnék egy emlékezetes műsorral megünnepelni a citerazenekar fennállásának félévszázados jubileumát.
A hangulatos műsor zárásaként a legmesszebbről, a vajdasági Csantavérről érkezett együttes, a Mendicus tamburazenekar teremtetett jó hangulatot lendületes muzsikálásával.
A Sarló és a Mendicus korábban egy kolozsvári népzenei rendezvényen találkozott először. Miután a délvidéki csapat némi bonyodalmakat követően még időben megérkezett Nyárasdra, abban a reményben hívták meg jövő évi fesztiváljukra a nyárasdi Sarlót, hogy az ő utazásuk egyszerűbb lesz, ráadásul a két együttes játékstílusa is közel áll egymáshoz.