Már mozifilmet is a TikTokról választunk
A mozit először a tévé megjelenése idején kezdték temetni, de a nagy vásznon más a filmélmény, mint a kis képernyőn. Azóta a képernyők még kisebbek lettek, a mozi, köszöni szépen, továbbra is jól van, de a telefonunk képernyője sokkal jobban befolyásolja, mint gondolnánk. Már a megnézendő mozifilmet is a TikTok alapján választjuk ki.
A változó fogyasztói magatartás, a közösségi média térnyerése és a streaming szolgáltatók megjelenése miatt egyre nagyobb kihívás a látogatókat a mozikba terelni. A TikTok marketingcsapata most a filmstúdiók felé fordult, számukra kínál lehetőséget, hogy az egyáltalán nem "kici", de kínai platformon szólíthassák meg közönségüket.
Egy új kutatás szerint a felhasználók 47 százaléka állítja azt, hogy a TikTokon talált rá egy új mozifilmre, 36 százalékuk pedig jegyet is váltott rá, ami egész jó aránynak mondható. Ráadásul moziba egyedül csak a legelszántabb skandináv művészfilmrajongók járnak, a TikTok-ról jött mozilátogatók 72%-a általában másokkal, leggyakrabban partnereikkel, barátaikkal vagy gyermekeikkel megy a filmszínházba, így annyival több kólát és pattogatott kukoricát lehet nekik eladni...
A tiktokos mozinézők, szemben a tiktoktalanokkal, általában posztolnak is a mozilátogatásról saját tartalmat, vagy ha nem, akkor legalább kommentelnek a gyártó oldalán vagy másnál, így a film tovább forog a közösségi médiában.
Az sem mindegy, ki mikor nézi meg a filmet, az milyen hosszú ideig tartható a vásznon. A TikTok-ról érkező mozilátogatók sietnek megnézni a filmet, 77%-uk a megjelenést követő első két hétben váltana jegyet.
A TikTok marketingcsapata több amerikai esettanulmányon is bemutatja, hogy a Saltburn, a Barbie, a Twisters és a Bad Boys: Ride or Die piaci bevezetésében milyen szerepe volt a TikToknak. Ez utóbbi film esetében a jegyvásárlásokat 249%-kal dobta meg a bevezető kampány, amit természetesen maguknak tulajdonítanak.
A teljes elemzés a TikTok oldalán olvasható el.