A két zenekar nem először lép közösen színpadra, hiszen szerveztek már együtt koncertestet Esztergomban és Komáromban (2020-ban a koronavírus-járvány első hulláma után RESET név alatt valósították meg rendezvényüket), 2021-ben pedig együtt képviselték a Felvidéket az A38 Hajón megszervezett 1Kárpát-medence Fesztiválon. A hosszú kulturális csend után most újra a közösen megálmodott RESET 2022 estjén lehet a két formációt hallani. Az eseményről a legfrissebb információkat itt találják.
Fél éve nem játszottunk felvidéki színpadon, ezért most különösképpen várjuk a gútai koncertet. A koncertek megvalósulása a helyi VMK-nak köszönhető, hiszen Mayer János igazgató úr helyet és támogatást kínált hazai zenekaroknak, tánccsoportoknak, kulturális szereplőknek. A kezdeményezésük célja, hogy a kulturális élet újra beinduljon a városban. Így kerestek meg GORLO VOLKA-s barátaink, hogy egy újabb RESET koncertestet megvalósítva indítsuk el otthoni koncertjeink sorát”
– mondta el Kaszmán-Saróka Liliána, az Estendøn zenekar énekesnője.
Liliána elmondása szerint a gútai felhívás más művelődési központoknak és kultúrházaknak is példa lehetne:
Az elmúlt két év minden zenésznek, zenekarnak, kultúrában működő előadónak sok nehézséget okozott. Míg más országokban az elmúlt évben megtalálták módját a kulturális élet életben tartására, addig nálunk talán most nyílik majd lehetőség az élő zenés rendezvények szabadabb megszervezésére.
Ezért jelenleg nagyon fontos, hogy a hazai rendezvényszervezők elsősorban a hazai formációknak adjanak fellépési lehetőséget, ezzel is támogatva működésüket. Itt az ideje, hogy a magyarországi fellépőkön túl is lássanak a szlovákiai magyar kulturális közegben! Legyen lehetősége az itteni közönségnek is felfedezni a szlovákiai magyar zenekarokat és együtteseket, amelyek jelenleg talán kevésbé ismertek, de igenis figyelemre méltóak!”
A GORLO VOLKA zenekar 2015-ben alakult A Farkas, a Mézes, a Német meg a Bob néven. A kezdeti sikerek ellenére 2017 februárjára Németh Veronika és Domján Kristóf „Bob” is úgy döntött, hogy kilép a zenekarból, s Melinda a zenekart Gyurász Marianna költő javaslatára GORLO VOLKA-ra keresztelte át. Bár készültek az új dalok, másfél évet koncertcsendben töltött a duó. Gőgh Ákos 2019 kezdetén csatlakozott hozzájuk, s majdnem ugyanebben az időben Melinda hirdetésére Szabó Gábor jelentkezett basszusgitárosként. Zoli hangszert váltott s lett a zenekar gitárosa, így alakult át akusztik-folk zenekarból – kísérletező duón át – klasszikus alter-pop-rock kvartetté a banda. Az azóta is változatlan felállásban 27 koncertet adtak a magyar nyelvterületen, többek közt az A38 Hajón, a Művészetek Völgyében, a Barba Negrában, a gútai Hajómalom Fesztiválon, a Gombaszögi Nyári Táborban, valamint több felvidéki helyszínen és városban.
Az Estendøn és a GORLO VOLKA tagjai nagyon remélik, hogy sok érdeklődőt tudnak koncertestjükkel megszólítani. Míg az Estendøn egy új hangszert szólaltat majd meg a színpadon, addig a GORLO VOLKA első albumának keresztelőjére kerít sort március 19-én. A Szeretetjárvány című lemezüket tavaly decemberben jelentették meg. A dalok egy részéhez klip is készült; a Panasz című, Török Bianka által alkotott animáció bejutott a 2021-es Klipszemle shortlistjére is.
Úgy gondoljuk, most mindenkinek jól fog esni egy kis kulturális lélegzetvétel, ezért sok szeretettel várunk mindenkit, még azt is, aki eddig nem is hallott a formációnkról, de szívesen betekintést nyerne munkásságunkba”
– zárta gondolatait Liliána.
Elővételben itt lehet kedvezményesen hozzájutni a koncertjegyekhez.
A farnadi székhelyű Estendøn (ejtsd magyarul: estendőn; a szó egy erdélyi tájszó, jelentése estefelé) zenekar 2015-ben alakult meg, viszont csak 2017 tavaszán mutatkoztak be színpadon. A zenekarban jelenleg öt tag működik aktívan Kaszmán-Saróka Liliána, Bánovski Richárd, Recska Roman, Saróka Vajk Attila és Smid Ádám személyében. Működésük óta ragaszkodnak a magyar nyelvű saját dalokhoz, valamint a különböző zenei stílusok és motívumok sajátos vegyítéséhez. A zenekar hitvallása, hogy ami gazdagíthatja a közös alkotást, azt meg kell ismerni, újra kell értelmezni és be kell emelni a dalokba. Ezt igyekeznek nemcsak a hangzásvilágukban tetten érhetővé tenni, hanem a dalszövegekben is. Az art rock műfajjal jelölhető formáció számos felvidéki városban és hazai eseményen mutatkozott már be, de zenéltek már Prágában, Budapesten, Esztergomban és Szolnokon is.