Több mint koncert látvánnyal és humorral: Új év, új lendület, új tánc! - KÉPEKKEL
Új évi koncertre invitált a komáromi Comorra Kamarazenekar plakátja, ám az Új év, új lendület, új tánc! címmel január 19-én megtartott vérpezsdítő eseményen a hagyományos komolyzenei hangversenynél többet kapott a Tiszti pavilon dísztermében helyet foglalt közönség. Soha rosszabb évindítást, bár fennáll a veszély, hogy függőséget okoz…
E komáromi zenekar 1966-os évi megalapítása három zenepedagógus: a már elhunyt Dobi Géza (első művészeti vezető), valamint Stirber Lajos és Harmat Rudolf nevéhez fűződik, tagjai pedig kezdettől fogva a helyi zeneiskola tanárai és egykori növendékei. Az együttes vezetését Dobi Géza kérésére, 1990-ben Török Ferenc vállalta, aki tizenöt évig állt annak élén. Az átélt hullámhegyek és – völgyek után a jelenlegi művészeti vezetője Pastorek Ferdinánd, karmagya pedig Süll Kinga.
Örvendetes, hogy tavaly újdonsággal, vagyis 40 eurós Egressy Comorra Kamarazenei Bérlettel rukkolt elő az Egressy Béni Városi Művelődési Központ és a Comorra Kamarazenekar. Annak tulajdonosai szeptember 22. és április 13. között négy kamarazenei produkción való részvételre váltak jogosulttá, miközben egy-egy alkalomra 13 eurós belépőjegyek is kaphatók.
Egyelőre maradjunk az időszerű rendezvénynél! Annak elején Süll Kinga a jelenlevőknek elárulta: jó szokásukhoz híven a zenét ez alkalommal is további elemekkel, így tánccal, pantominnal és a hetényi Acacia team fényparádéjával egészítik ki. Ezúton is köszönetet mondott a helyi Europa Hotel & Restaurant anyagi támogatásáért, majd pár szóra felkérte Lakatos Róbertet, az Egressy Béni VMK igazgatóját.
A brácsaművész-direktor elárulta, hogy amikor Komáromba érkezett udvarolni, először a teremben jelen levő Harmat Rudolffal került zeneközelbe. Az éppen 80 éves zenepedagógusnak megköszönte az eddigi munkásságát, és gratulált az életjubileumához. Ugyancsak köszönetet mondott Török Ferencnek is a zenekar korábbi vezetéséért. Az utóbbi örömmel nyugtázta, hogy biztosítottnak tűnik a tehetséges zenész-utánpótlás, ami a Comorra Kamarazenekar jelenét és jövőjét is szavatolja.
Azután a zenének jutott a főszerep, de micsoda muzsikának! A zenekari tagok sikeréhez két kiváló szólista is hozzájárult. Eva Sýkorová fuvolaművész, zenepedagógus játékát már számtalan komáromi koncerten élvezhettük, s azzal most is elbűvölte a közönséget. Ráadásul egy egészen különleges dologra vállalkozott: az írógépet is hangszerként szólaltatta meg.
Szlovákia legismertebb, villámkezű cimbalomművésze, Mykhaylo Zakhariya pedig Kassáról érkezett, és sikerült elkápráztatnia az itteni közönséget.
A Moldáviában születtet, ukrajnai zenészcsaládban nevelkedett tehetség több nemzetközi verseny győztese, s világszerte koncertezik.
A házigazdák hatalmas megtiszteltetésnek tartják, hogy most először velük játszott.
A zenei élményt felváltva nép- és tangótáncosok: Szabó Julianna, Süll Csillag Virág, Tóth Kevin, Bohák Botond, valamint Lea Kincerová, Laura Mrázová, Rebeka Rusňáková, Lujza Tóthová fokozták (koreográfus: Petra Pavlovičová).
Bár egy percig sem volt unalmas a több művészeti ágat ötvöző produkció, ráadásként még kacajfakasztó pantominjátékban is részünk lehetett, Süll Vilmos pantominművész és fivére, Süll Tamás jóvoltából.
Végül a hosszasan zúgó állótapsot és bravózást minden szereplő megérdemelte, akárcsak a ráadást a művészi élménnyel gazdagodó, hálás hallgatóság. Ha esetleg akadt a teremben valaki, aki eddig nem kedvelte, e sokszínű köntösben biztos megszerette a komolyzenét. A szervezők azonban figyelmeztettek: mindezt megfelelően kell adagolni, mert függőséget okozhat. Ahogy már jeleztem: folytatás április 13-án…!