Misurák György: mindenképpen nyitunk első osztályokat a Bátorkeszi Magán Szakközépiskolában
„Cservenka János alapító igazgató 2001 szeptemberétől a Hidaskürti Magán Szakközépiskola kihelyezett részlegeként, egy felújított, átalakított, tetőtérrel kibővített épületben működteti a Bátorkeszi Magán Szakközépiskolát. Induláskor a négyéves kereskedelmi akadémia és kozmetika, valamint a hároméves autószerelő, cukrász, fodrász és pincér-szakács szakokra vettünk fel diákokat. Időközben a helyzet úgy alakult, hogy mindez kiegészült az ötéves hotelakadémiával, a pincér-szakács szak pedig már vendéglátó szak néven fut. Ezeket a szakokat a folyamatos érdeklődés miatt eddig még minden évben meg tudtuk nyitni. Iskolánkat a nagyfokú igényesség és a minőségre, eredményességre való törekvés jellemzi. Az oktatás magyar nyelven, meghitt, családias légkörben, kulturált környezetben folyik és a diákok tandíjmentességet élveznek. Az is nagyon fontos, hogy szigorú, ám ésszerű szabályokkal rendelkezünk, ami szülőnek és diáknak egyaránt biztonságot nyújt. Bár 193 diákkal és 20 fős tantestülettel rendelkező kisiskola vagyunk, a kezdetek óta óriási fejlődésen mentünk keresztül, és rengeteg eredményt értünk el. Minderről részletesebb tájékoztatást iskolánk honlapján és Facebook-oldalán is nyújtunk“ – tájékoztatta portálunkat a kihelyezett részleg igazgatója, Misurák György.
Az intézmény két iskolabusszal is büszkélkedhet, ami nagyban megkönnyíti a több településről beutazó diákok életét. „Diákjaink a két iskolabusszal gyorsabban, kényelmesebben és biztonságosabban tudnak az iskolába utazni, mint tömegközlekedési eszközökkel, valamint azokkal számtalan kirándulásra, tanulmányi versenyre és szakmai megmérettetésre jutnak el“ – magyarázta az iskolaigazgató.
Ebben a tanévben 4 első osztályt indíthattak az iskolában. „A hotelakadémián a nagy érdeklődés miatt ebben a tanévben 2 első osztályt nyitottunk, a 3. osztályban együtt tanulnak a jövendő autószerelők a cukrászokkal, a 4. osztályban pedig a fodrászok a vendéglátósokkal. Jelenleg tehát 67 elsősünk van, ami a mi kereteinken belül nagyon jó létszámnak mondható, jelzi az emelkedő tendenciát. Jelenleg legtöbben az ötéves, szakérettségivel végződő hotelakadémiára jelentkeznek, köszönhetően a szak sokoldalúságának, illetve annak, hogy nagyon jó kapcsolatot alakítottunk ki a környező szállodákkal, ahol szakmai gyakorlaton vehetnek részt a diákok. Az eddigi tapasztalataink alapján elmondhatom, hogy végzőseink az érettségi után egyetemen folytatják tanulmányaikat vagy a szakmájukon belül helyezkednek el“ – hangsúlyozta Misurák György.
Emiatt az iskola igazgatósága egyáltalán nem számított a Nyitra Megyei Önkormányzat azon döntésére, hogy a megye a következő tanévben egyetlen első osztály megnyitását sem támogatja. „Ez a hír »derült égből villámcsapásként« ért bennünket. A Bátorkeszi Magán Szakközépiskola a 2015/16-os tanévtől kezdve már teljesen önálló, autonóm iskolaként fog működni, amit egy hosszú folyamat előzött meg. Cservenka János alapító igazgató minden szükséges iratot időben benyújtott Nyitra megyének. Számunkra is érthetetlen, miként fajulhatott odáig a dolog, hogy a megye egyetlen első osztály megnyitását sem akarja anyagilag támogatni. Szerintünk ez egy politikai színezetű döntés, hiszen nyilvánvalóan nem az iskolánk minőségével, eredményeivel van gond“ – fejtette ki a váratlan megyei döntés kapcsán az igazgató.
A továbbiakban leszögezte: a következő tanévben mindenképpen nyitnak első osztályokat és a megyei döntés kapcsán jogi lépéseket is fontolgatnak. „Mindenképp indítunk első osztályokat azokon a szakokon, amelyek iránt eddig is nagyfokú érdeklődés mutatkozott. Ezt az ügyet nem hagyhatjuk ennyiben, jogi úton folytatódik majd a történet. Szerencsére iskolánknak vannak támogatói, akik állítólag mindent megtesznek majd az iskola zavartalan működése érdekében. Megjegyzem, a Magyar Közösség Pártja (MKP) megyei illetékesei is további támogatásukról biztosítottak bennünket és azt ígérték, mindent elkövetnek a döntés megváltoztatása érdekében“ – árulta el a kihelyezett részleg vezetője.
Végül a Bátorkeszi Magán Szakközépiskola iránt érdeklődő fiataloknak és szüleiknek megüzente: „A megyei döntés az első osztályok finanszírozására vonatkozott, és nem jelenti azt, hogy jövőre nem nyithatunk első osztályt. Mindenképpen lesznek a 2015/16-os tanévben is első osztályaink, hiszen az immár 14. éve jól működő iskolánkat nem hagyhatjuk leépíteni“.