Koncertek, nagylemez és hivatalos „sporthimnusz”
A csallóközi zenészekből álló Storyum tavalyelőtt novemberben Dunaszerdahelyen, nemrégen pedig Tallóson adott látványos, színházi elemekkel tarkított koncertet. A szimfo-rock csapat azonban a köztes időben sem tétlenkedett, megjelentette ugyanis az első magyar nyelvű nagylemezét és megírta a Magyar Kézilabda Szövetség dalát.
A csapat sajátos hangzásvilágot képvisel, és a zenekar tagjai számára a látvány mellett fontos az előadás, a produkció, az aktuális dal üzenete, mert véleményük szerint markáns tartalom és mondanivaló hiányában nem sokat ér a vizuális körítés. A formáció azért is figyelemre méltó, mert a zenészek külön-külön is egyéniségek, ennek ellenére képesek egységes koncepciót kialakítani és azt a színpadon megjeleníteni. Janik Zsolt „Joe” zenekarvezető meg is jegyezte, hogy örül ennek az észrevételnek, mert az együttes egy nagy családként működik.
– meséli Joe.
A Storyum sokszor talpra állt és újratervezte zenéjét, vizuális koncepcióját, továbbá Joe körül a tagság is párszor már lecserélődött, sőt, a zenekarvezető hangszert is váltott, hiszen dobosként kezdte, most viszont gitározik a zenekarban. Eddig három angol nyelvű nagylemezt jelentettek meg, majd két éve megírták az első magyar nyelvű szerzeményüket, nemrég pedig a Magyar Kézilabda Szövetség hivatalos dalát is.
„A Magyar Kézilabda Szövetség 2019-ben kezdte el a határon túli magyar kézilabdázást támogató programját, az Együtt növünk fel! alapítvány révén, Székelyföldön (Székelyudvarhely), a Felvidéken (Dunaszerdahely), Délvidéken (Ada) és Partiumban (Szatmár), a közelmúltban pedig Kárpátalja is bekapcsolódott a programba, amelynek célja a történelmi Magyarország területén élő és tevékenykedő kézilabda aktivitás fejlesztése, a sportszakmai fejlődés biztosítása, valamint a nemzeti identitás erősítése.
– olvasható a Magyar Kézilabda Szövetség honlapján.
– Szóltak nekem, hogy létezik ez a kézilabdás projekt, és biztattak, hogy kopogtassak be hozzájuk. Megcsináltuk a demót, elküldtük, s egyszer csak felhívtak, hogy menjek be egy beszélgetésre. A vége az lett, hogy teljes mellszélességgel mögénk álltak, ami azt jelentette, hogy lényegében minden segítséget megadtak hozzá. Mondtam, hogy ez inkább egy szimfonikus mű, amit a zenekar csak úgymond „megtámaszt”, és ehhez mindenképpen szükség lenne egy élő szimfonikus zenekarra. Megkaptuk. A dalt végül Tatabányán, a Magyarország–Csehország válogatott férfi kézilabda mérkőzés felvezetéseként, 5500 ember előtt mutattuk be tavasszal – büszkélkedett a zenekarvezető.
– Az történt, hogy egy angol kiadó megvette a jogokat, a kiadó főnöke azonban infarktust kapott, majd eltűnt és a lemezkiadás lehetősége elszállt. Az az igazság, hogy amikor döntést hozol, előre nem tudhatod és nem is láthatod, hogy mi a jó döntés, de ha nem hozol semmilyen döntést, az a legrosszabb.
A Köztünk nincs határ megírása után azt tapasztaltuk, hogy a magyar szövegű dal könnyebben jut el olyan emberekhez, akik nekünk fontosak.
Megjelent a Magyar7 2024/33. számában.