Dalolj míg élsz!- kórustalálkozót tartottak Füleken
Szeptember 19-én harmadik alkalommal került sor a „Dalolj, míg élsz!” című kórustalálkozóra, melyen ismert slágerek csendültek fel új köntösben. A Pro Kultúra Füleki Férfikar és a vendégkórusok jóvoltából időutazás és jó hangulat várta az érdeklődőket a Füleki Városi Művelődési Központban.
Az est keretében fellépett a füleki Melódia Női Kar, az ipolysági Musica Aurea Vegyeskar, a losonci Serly Kamarakórus, akiket sokéves jó kapcsolat fűz a házigazda Pro Kultúra Füleki Férfikarhoz. Az énekkarok a megszokottól eltérően nem kórusműveket adtak elő. Az örömzenélés jegyében klasszikus zeneművekkel, opera és operett részletekkel, örökzöld slágerekkel szórakoztatták a közönséget.
A kórustalálkozó kapcsán Fehér Miklós, a Pro Kultúra Füleki Férfikar karnagya portálunknak elmondta: minden művészeti csoport, így egy énekkar számára is nagyon fontos, hogy legyen bemutatkozási lehetősége.
„A fesztivál éppen ezt célozza meg, hogy már ismert dallamok - lehetnek ezek slágerek, operett részletek, filmzenék vagy olyan klasszikusok, amik már ismertté váltak - csendülhessenek fel. A kórustalálkozóval egyben hagyományt teremtettünk, ami azért fontos, mert a rendezvény pénzügyi alapjait biztosabban lehet előteremteni egy évente visszatérő fesztiválra történő pályázattal”- nyilatkozta a karnagy.
A kórustalálkozó első és második évfolyamát Fülekpüspökiben rendezték meg nagy sikerrel. Majd a koronavírusjárvány miatt egy év kimaradt. Az összejöveteleket mindig a résztvevő kórusok baráti találkozója zárja, amelynek keretében jókedvvel énekelnek tovább mindannyiuk számára kedves műveket. Így a rendezvény igazán a dal ünnepe.
- ismertette a férfikar repertoárját Fehér Miklós.
Az est folyamán nemcsak a fülekiek váltottak műfajt, a vendégkórusok is igazodtak a vidám délután hangulatához. Minden együttes arra törekedett, hogy a közös éneklés örömét sugározza a hallgatóság felé.
A Serly Kamarakórus Lehár Ferenc operettjeiből énekelt, és népdalfeldolgozásokat is előadott, köztük érdekességként egy mexikói népdalfeldolgozás is felcsendült. A Melódia Női Kar többek között Kacsóh Pongráctól és Lehár Ferenctől énekelt, és felcsendült Karai József: Vadrózsa című klasszikusa is. A Musica Aurea Vegyeskar pedig a legszebb kortárs és reneszánsz szerzők műveiből válogatott, de a műsorukban egy spirituálé is helyet kapott.