2015. február 7., 14:35

70 millió éves tengeri hüllő maradványaira bukkantak

ORENBURG. Hetvenmillió éves tengerihüllő-fajt sikerült azonosítani az Urál déli részében talált megkövült csontok segítségével.
"A felfedezés nagy jelentőségű, mert a nagy mennyiségű és viszonylag jó állapotban megmaradt csontok arra utalnak, egyedi példányról van szó" – mondta Vlagyimir Jefimov, az Uljanovszki területi Orosz Õslénytani Társaság elnöke az AFP francia hírügynökségnek.

Az Orenburg térségében talált fosszilis maradványokkal új fajt sikerült felfedezni, amely egyedülálló és ismeretlen a tudomány előtt – mondta Julien Benoit, a Montpellier 2 Egyetem őslénytani kutatója.

A tengeri hüllő megkövült maradványaira egy Orenburg környéki ifjúsági geológus klub tagjai bukkantak rá, akik még a kutatócsoport megérkezése előtt elküldték vizsgálatra a kövületek egy részét.

Jefimov szerint a csontok tanulmányozása révén új felfedezések tehetők a krétakori faj és környezete evolúciójával kapcsolatban. Az orosz tudósok az ifjúsági geológus klub igazgatónőjéről Polycotylus Sopotskónak kívánják elnevezni az állatot.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.