Több Magyarországon még nem látott darab a Vígszínház jövő évadában
Több Magyarországon még nem látott darabot tűz műsorra a jövő évadban a Vígszínház, amely 11 bemutatót tervez. A nagyszínpadon Chaplin A diktátor és Cassavetes Premier című filmjének színpadi változatát, valamint Molnár Ferenc Liliom című darabját játsszák.
Eszenyi Enikő igazgató a Vígszínház szerdai budapesti sajtótájékoztatóján elmondta: a jövő évadban sokszor lesz szó a színházról. A Premier és a Liliom mellett Bertolt Brecht Baal és Mihail Bulgakov Bíborsziget című művén keresztül is a művészetről, a színházról beszélhetnek.
Mint mondta, céljuk, hogy a hagyományaikat folytassák és állandóan megújuljanak. A következő évadban olyan izgalmas és vonzó előadásokat terveznek, amelyek elgondolkodtatják, inspirálják és szórakoztatják a nézőket.
A színház 123. évadában a nagyszínpadi bemutatók - Charlie Chaplin A diktátor, John Cassavetes Premier és Molnár Ferenc Liliom című műve - mellett a Pesti Színházban Mihail Bulgakov Bíborsziget, Henrik Ibsen John Gabriel Borkman és Bertolt Brecht Baal című műve lesz látható.
Charlie Chaplin A diktátor című művét Eszenyi Enikő rendezi, aki elmondta: a filmből, amelynek bemutatója 1941-ben volt, Vecsei H. Miklós és Vörös Róbert készít színpadi változatot. Az előadás főszereplője ifj. Vidnyánszky Attila lesz, a premiert októberre tervezik.
Második nagyszínpadi bemutatóként Molnár Ferenc emblematikus darabja, a Liliom lesz látható decemberben - mondta az igazgató, hozzátéve: igyekeznek minél több Molnár Ferenc-darabot a repertoáron tartani, A Pál utcai fiúk, A testőr és a Játék a kastélyban is szerepel a műsoron. A Liliom 110 éve hódítja meg a világ színpadait - mondta, hozzátéve, hogy ezúttal ifj. Vidnyánszky Attila állítja színpadra a darabot, Hajduk Károly és Szilágyi Csenge főszereplésével.
Az utolsó nagyszínpadi bemutató a Premier lesz 2019 márciusában. A mű vallomás a színházról, a színészi létezésről. Egy színésznőről, egy próbafolyamatról és az öregséggel, a magánnyal való küzdelemről szól. A Magyarországon először látható színpadi változatot Szász János rendezi, a főszerepet Eszenyi Enikő játssza, mellette Hegedűs D. Géza és Börcsök Enikő is szerepel az előadásban.
Henrik Ibsen 1896-ban írt John Gabriel Borkman című darabját Valló Péter rendezésében tűzik műsorra. A darabbeli korrupt, önző bankár bukása után az áldozat szerepében tetszeleg. Elvesztett hitelét, megtépázott hírnevét próbálja visszaállítani. A címszerepben Hegedűs D. Géza látható, a darabot decemberben mutatják be.
Eszenyi Enikő elmondta: a jövő márciusban színre kerülő Bertolt Brecht Baal című költői darabjában egyszerre beszél a művészetről és a szerelem pusztító erejéről. Kiemelte: a színházi alkotók szeretik ezt a darabot, ezúttal Horváth Csaba rendező-koreográfus a tánc, a mozgás, a zene nyelvén szólaltatja meg. Az előadás főszerepeit Wunderlich József és Ember Márk játssza.
Az igazgató kiemelte, hogy a Vígszínház fontosnak tartja a női alkotók segítését, műveinek bemutatását is.
A Házi Színpadon öt bemutatót terveznek, köztük A vándorkutya és a K2 társulattal készülő Kozmikus magány című darabot, valamint Igó Éva főszereplésével a Nem vagyok Miriam! című svéd regényből készült színpadi változatot, Kincses Réka rendezésében. Kertész Imre Kaddis a meg nem született gyermekekért című regényét Lukács Sándor adja elő, Kornis Mihály Kádárné balladája című darabjában pedig Kádár Jánosné szerepében Kútvölgyi Erzsébet látható.
Az igazgató kitért arra, hogy vasárnap tartották a Vígszínházban az Európai Színházi Unió közgyűlését nemzetközi színházi szakemberek részvételével. A szervezet elnöke Tompa Gábor lett. A Vígszínház új projektekkel, workshopokkal jelentkezik majd és külföldi szakembereket lát vendégül.
Elmondta: a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulata a jövő héten két előadással vendégszerepel Budapesten, a Vígszínház pedig négy előadását mutatja be Kolozsváron. A Dragomán György regénye alapján készült Máglyát, A Pál utcai fiúkat, Nádas Péter Találkozás című drámáját és Vecsei H. Miklós József Attila-estjét viszik Kolozsvárra.
A társulat Kínában, Harbinban is vendégszerepel: két alkalommal játsszák a Háború és békét.