Misi Mókus kalandjai a Jókai Színházban
Misi Mókus más, mint a többi. Ezt már mókus nagypapája is megmondta a születésénél. Misi nehezen viseli az iskolai és erdei rendszabályokat, fegyelmezetlen, kalandvágyó, kíváncsi. Története arra tanít: fogadjuk el egymást olyannak, amilyenek vagyunk.
"Nagyon fontosnak tartom azt, hogy a gyerekeket arra neveljük, és arra tanítsuk, hogy mi mindannyian egyformák vagyunk, mindannyian gyerekek vagyunk, mindannyian felnőttek vagyunk – nincs különbség. És egy a lényeg, hogy szeressük egymást. Azt hiszem, hogy ez a mottója ennek az előadásnak" - mondta a darab rendezője, Pille Tamás.
A fekete farkincájú, csintalan Misi nem szeret koplalni és takarékoskodni, ezért amikor elrágcsálja a tananyagot, s Rókus bácsi büntetésből félreállítja, úgy dönt, világgá megy: megkeresi az örökké termő fát. "Ám amit ott talál, az nem igazán tetszik neki. Találkozik három kövér majommal, akik csak lustálkodnak, nem csinálnak az égadta világon semmit, viszont gyűjtögetniük nem kell. De ez annyira nem vigasztalja Misi Mókust, úgyhogy végül is hazamegy, és bocsánatot kér mindenkitől" - meséli el a darab történetét dióhéjban a Misi Mókust alakító Holocsy Kriszta.
Pille Tamás nemcsak rendezője a darabnak. Szokásához híven most is színpadra állt – három figurát kelt életre. "A gyerektől a visszajelzés, az sokkal meghatóbb tud lenni, mint adott esetben egy felnőtt előadásban egy felnőttől. Én ezeket szeretem" - mondja a Krokkót, Lalit és Pityke bohócot alakító rendező.
Bernáth Tamás immár nyolcadik meseelőadását éli meg a Jókai Színházban. Most Gyula bácsi és Bumba, a majom szerepében láthatjuk. "A gyerek őszinte. Ha érdekli őt az előadás, és leköti a mese, akkor természetszerűen figyel és izgul, viszi magával a történet, hogy mi lesz a főhőssel, vagy éppen azzal a szereplővel, aki a történetben szerepel vagy játszik."
Misi Mókus kalandjainak további szerepeiben Majorfalvi Bálintot, Bandor Évát és Tóth Károlyt láthatja a közönség.
Misi Mókus történetét nagyon élvezte az ifjú közönség.