Elbúcsúztatták Lorán Lenkét
A Ripost beszámolója szerint Straub Dezső, a Vidám Színpad művészeti vezetője így emlékezett meg beszédében Lorán Lenkéről:
"Volt Lenkében valami utánozhatatlan, földöntúli ragyogás. Öt perc alatt a látványa, életöröme helyre rakott benne mindent. Õ volt a derűkirálynő, a szórakoztatás hercegnője. Csoda, hogy a műtétje óta eddig velünk volt, és szerencse, hogy fel tudtuk köszönteni a kilencvenedik születésnapján. Földi bakancslistája tökéletes volt: család, szakmai sikerek, egészség az utolsó pillanatig. Roppant szórakoztató hely lett a mennyország, hogy odaköltözött. Csala Zsuzsával már biztos túl vannak a harmadik haknin."
Csonka András a gyászszertartáson arról a mély kapcsolatról beszélt, amely kiskamasz kora óta fűzte őt a mindenki kedvencének számító színésznőhöz. Beszédének szövegét a szertartás után közösségi oldalán is megosztotta, teljes terjedelmében itt olvasható.
Lorán Lenkét a Vidám Színpad saját halottjának tekinti. Temetése, végakaratának megfelelően később, szűk családi körben lesz, a Bazilika urnatemetőjében.
Lorán Lenke 1927-ben született Győrben. A balettiskola után Makay Margit stúdióját végezte el. Tizenhat évesen, 1943-ban szerződött először színházhoz: a Fővárosi Operettszínház tagja lett. 1945 és 1966 között fellépett a Művész Színházban, a Magyar Néphadsereg Színházában, a Petőfi Színházban. 1966-tól lett a Vidám Színpad tagja, 1998-tól Mikroszkóp Színpadhoz kötötte a szerződése.
Munkásságáért 1968-ban Jászai Mari-díjjal tüntették ki, 2003-ban megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjét, 2007-ben a Táncsics Alapítvány életműdíját. 2010-ben lett érdemes művész, ugyanebben az évben Marton Frigyes-díjjal jutalmazták, 2015-ben kiváló művésszé választották. 2005-ben az Új Színház örökös tagjainak sorába fogadta, a Halhatatlanok Társulatának szintén örökös tagja.