2024. december 20., 19:15

A Király beszéde a József Attila Színházban

Nem vitás, hogy A Király beszéde inspiráló történet, amelyet érdemes újra és újra feldolgozni, akár színpadon is. A József Attila Színház előadása azonban nem minden ponton hozta azt a lendületet és drámai erőt, amit ettől a darabtól vártunk.

 

A király beszéde

A történet középpontjában VI. György király küzdelme áll a dadogással, ami nemcsak a beszédhibáról, hanem az önbizalom, a felelősség és az emberi kapcsolatok mélységeiről is szól.

A főszereplő színészi játéka hiteles volt, őszintén átélhetővé tette a belső vívódást és a győzelem felé vezető utat. Ugyanakkor a darab tempója helyenként túl lassú volt. A cselekmény csak fokozatosan bontakozott ki, és néhány jelenet vontatottnak hatott, ami kicsit megnehezítette az érzelmi azonosulást.

A díszlet minimalizmusa talán a korszak egyszerűségét volt hivatott hangsúlyozni, de időnként szegényesnek tűnt. Néhány jelentős szimbolikus elem, például a trónszék, az óra és a mikrofon hatásosan működött, de mégis hiányoltuk azokat a vizuális megoldásokat, amelyek jobban elmélyíthették volna az előadás hangulatát.

Összességében A Király beszéde a József Attila Színházban egy fontos és gondolatébresztő előadás, ami arra emlékeztet, hogy a legnagyobb küzdelmek gyakran önmagunkkal zajlanak, és hogy a legnagyobb győzelmeket nem a korona és a hatalom, hanem az emberi kapcsolatok hozzák.

 

Az írás megjelent a Magyar7 2024/50. számában.

 

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.