A Harry Potter-darab a Tony-díjak legnagyobb nyertesei között
A legtöbb trófeát A zenekar látogatása című közel-keleti témájú musical, a Harry Potter-darab és az Angyalok Amerikában vitte el vasárnap este a New York-i Radio City Hallban megrendezett 72. Tony-díjátadó ceremónián.
A Broadway legrangosabb díjátadójának házigazdája Josh Groban és Sara Bareilles volt, a műsort a CBS televízió élőben közvetítette. Az est sztárfellépői között volt Bruce Springsteen, aki pólóban és farmerben lépett színpadra, hogy előadjon egy számot nagy sikerű Broadway-előadásából.
Springsteen fellépését barátja, Robert De Niro konferálta fel. A színész az alkalmat felhasználva szabadszájú kirohanást intézett Donald Trump elnök ellen, majd méltatta Springsteen politikai elkötelezettségét és arra biztatta a közönséget, hogy menjen el szavazni novemberben.
A zenekar látogatása című film alapján készült musical tíz díjat nyert el, köztük a legjobb musicalnek járó elismerést, a Harry Potter és az elátkozott gyermek hat díjat kapott, egyebek mellett a legjobb színműét, az Angyalok Amerikában pedig a legjobb drámafelújítás díjával együtt három Tonyt gyűjtött be - sorolta a The Hollywood Reporter.
A színészi trófeákon Andrew Garfield (Angyalok Amerikában), Laurie Metcalf és Glenda Jackson (Három magas nő), Tony Shalhoub és Ari'el Stachel (A zenekar látogatása) és Lindsay Mendez (Carousel - Molnár Ferenc Liliomja alapján) osztozott.
A zenekar látogatása a legjobb musicalszövegkönyv és a legjobb eredeti színpadi műhöz készült zene díját is megszerezte.
A J. K. Rowling regényfolyamát folytató Harry Potter és az elátkozott gyermek korábban már a londoni West Enden is elsöprő sikert aratott, és a Broadway-n is telt házakkal játsszák. Vasárnap este John Tiffany, a darab rendezője elnyerte érte második Tony-díját.
Andrew Garfield (A csodálatos Pókember, A közösségi háló) első Tony-díját vehette át alakításáért. A színész az Angyalok Amerikában című hétórás darabban egy meleg, AIDS-es fiatalembert játszott. Garfield az LMBT-közösségnek ajánlotta díját, és köszönő beszédében diszkriminációjuk ellen emelt szót.