Vagány gyerekeké volt a színpad Zselízen
A Via Nova Ifjúsági Csoport lévai járási szervezete "Ki a vagány a vidéken?" elnevezéssel hívta életre a tehetségkutató versenyt négy kategóriában. A rendezvényen a Lévai járás próza és versmondói, énekesei, táncosai és ifjú zenészei bizonyíthatták zenei tehetségüket. A kezdeményezés a régió fiatal tehetségeinek felkutatását és felkarolását célozza.
Sipos József, a Via Nova Ifjúsági Csoport lévai járási szervezetének elnöke portálunknak kifejtette: léteznek járási és országos szavalóversenyek, sportrendezvények, de a fiatal tehetségekkel eddig senki sem foglalkozott. „Mintha kicsit el lennének hanyagolva. Éppen ezért gondoltuk, hogy teret adunk azoknak a diákoknak, akik a szabadidejük egy részét énektanulással töltik, valamilyen hangszeren játszanak, esetleg táncolnak” – mondta Sipos.
Kovács Péter, a Via Nova Ifjúsági Csoport országos elnökségi tagja is úgy látja, hogy szükség van a helyi tehetségek felkarolására. Az egyre globalizálódó világban ugyanis a nyugati kultúra dominál. Ez árad a televízión és a rádión keresztül, háttérbe szorítva a saját kultúrát - magyarázta. „Úgy vélem, emiatt a helyi tehetségek nagyon el vannak hanyagolva. Sokkal több teret kellene nekik adni” – jegyezte meg. A fiatalok ezt a lehetőséget most megteremtették a náluk is fiatalabbaknak. A jó hangulatot, a színvonalas és magabiztos előadásokat látva biztosra vehető, a rendezvénynek lesz folytatása.
A verseny egyik résztvevője, a zselízi Reidl Regina elmondta, a megmérettetésen előadott számmal már korábban is fellépett egy tánciskola gálaműsorában. Talán ez a cseppnyi tapasztalat is hozzájárulhatott jó teljesítményéhez.
A szakemberekből álló öttagú zsűri nem volt szőrös szívű az ifjú előadókhoz. Szigorú kritika helyett a gyerekek pozitív színpadi élményét tartották fontosnak. Az egyik zsűritag, Emmer Péter meg is jegyezte, bizonyára akad közöttük valódi tehetség, akiből majdan igazi, kiforrott előadó lesz. „Külön örömmel tölt el, hogy van utánpótlás, van érdeklődés” - mondta.
Egy másik zsűritag, Vadkerti Imre a látottak alapján kifejtette: nyilvánvalóan voltak gyenge és nagyon erős produkciók, de őszintén örül annak, hogy van utánpótlás, és a versenyzők magukban erőt gyűjtve, bátran színpadra álltak. „Ez az egyik legnehezebb dolog, kiállni a közönség elé, és énekelni a nagyérdeműnek” – véli Vadkerti.
A "legvagányabb előadó" az alsó tagozatosok kategóriájában a farnadi Molnár Ibolya lett. A vers és prózamondók versenyében Kovács Virág Borbála, az énekeseknél Ambrus Ildikó, a hangszeres előadók között Révész Gergely, a táncosok versenyében pedig a sárói Ficánka csoport bizonyult a legjobbnak. A győztesek könyvjutalomban részesültek.
KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ