2012. július 24., 16:14

Új magyar gyógymód idegrendszeri megbetegedésekre

BUDAPEST. Magyar kutatók új módszert fejlesztettek ki az idegrendszeri túlterheltség okozta betegségekre.
Magyar kutatók és mérnökök többéves fejlesztői munkája eredményeként, teljesen új szemléletű orvosi eljárás és készülék született a krónikus idegrendszeri túlterheltség okozta betegségek kezelésére.

A neurológiai eljárás az emberi szervezet bőrben található szabad idegvégződésein keresztül gyakorol hatást az idegrendszerre. Az EMOST (ElectroMagnetic Own Signal Therapy, Saját Jel Terápia) eljárás főként az idegrendszeri túlterheltségből adódó szabályozási zavarokra nyújthat megoldást.

A kutatók az alvás folyamatát vizsgálva jutottak el a tudományos felismerésekhez, majd az orvosi gyógymód kialakításhoz. A felismerés az, hogy az alvás során, az autonóm idegrendszer önellenőrzést, majd regenerációt hajt végre nap, mint nap. Ha ez az önellenőrzés például folyamatosan fennálló stressz miatt hiányos, akkor a természetes önregeneráció is elmarad, a betegségek kialakulásának kockázata megnő. Ha ezt az önellenőrzési folyamatot be tudjuk indítani, akkor a szervezet jobban képes a természetes regenerációs folyamatait újraszervezni, illetve korrigálni, a regenerációs lépéseket befejezni.

Az idegrendszeri túlterheltség okozta betegségek száma sajnos egyre nő, a stressz és a pszicho-szomatikus alapú betegségek pedig ennek velejárói, így a módszer igen nagy érdeklődésre tart számot. A leginkább nemzetközi elismeréseket begyűjtő magyar team elsőként neurológiai területeken ér el sikereket, másrészt alvászavar, krónikus lethargia, félelem, inkontinencia, poszt-traumás-stressz élmény kezelésében sikeres, nyilatkozta Dr. Erdőfi-Szabó Attila a magyar orvosi team vezetője.

A világban meghatározó szerepet játszó szaklapok, pl. a Nature Precedings, a Electromagnetic Biology and Medicine, vagy az European Biophysics Journal is felfigyelt, sikeres bemutatkozást tartottak az Ukrán Tudományos Akadémia Nemzetközi Neurológiai Kongresszusán, az Európai Biofizikus Kongresszuson Budapesten, illetve az Egyesült Államokban, Mongóliában és Oroszországban.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.