Tóth Tímea kiállítása a Kárpát-haza Galériában
A korábbi Forrás Galériában létrejött Kárpát-haza Galériát a szellemi nemzetegyesítés céljával létesítette a Nemzetstratégiai Kutatóintézet, hogy a kultúra, ezen belül a képzőművészet területén összefogja a külhoni magyar alkotókat.
"Ha 21. századi körülmények között kell gyógyírt találnunk mindarra, amit a 20. század elrontott, tehát a 20. század tragédiáira 21. századi mondern eszközökkel kell jó válaszokat adni, akkor én azt gondolom, hogy a Kárpát-haza Galéria jó választ adott, legalábbis a kultúra és azon belül a képzőművészek szempontjából" - mondta Szász Jenő, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet elnöke.
Tóth Tímea a kassai székhelyű Rovás művészeti társulás tagja, aki nyitottan és kreatívan fejleszti adottságát. Számára a festés életmódot jelent, egyfajta kényszer alatt él, hogy mindent a festésnek rendeljen alá.
Szabó Ottó, a Rovás Polgári Társulás elnöke szerint a kiállítás azért is fontos, mert a fiatal művészt még nem nagyon ismerik a Felvidéken sem, legalábbis nem olyan mértékben, amilyen figyelmet megérdemelnének a képei.
A kiállított alkotások egy része a forma szerkezetének tökéletességéből merítkezik. Majd a forma eltűnik, s foltok kavalkádja jelenik meg a vásznakon. Objektív és szubjektív látásmódnak a leképezései, amelyekben a közös vonás mindig a harmónia keresése.
"Mind a kettő valójában ugyanazt a vonalat követi, mert a figurális festményeimnél is észlelhető az absztrakt háttér, netán a mintás háttér, amihez persze a természet ad alapot. Hogy én azt átírom, netán geometrikus formákká vagy nonfiguratív formákká, az ugyanúgy megvan a tájképekben is" - mondja a képeiről a képzőművész.
Jó művészhez méltón Tóth Tímea nem csak néz, hanem lát is. Az alkotások bizonyítják, hogy hogyan látja a körülötte lévő világot, amelyet átformál, jelbeszéddé fordít.
A kiállítás október 29-ig látogatható a budapesti Forrás, vagy más néven Kárpát-haza Galériában, a Teréz körút 9. szám alatt.