Tisztelői sokasága emlékezett V. Nagy János Lászlóra
Halálának első évfordulóján méltóbb módon, mint a műveiből rendezett emlékkiállítással nem is lehetett volna megemlékezni a 2018 karácsonyán elhunyt Vitéz Nagy János László fafaragó művészről. A Csemadok Ógyallai Alapszervezete által kezdeményezett és január 17-én a helyi Hagyományok Házában megnyitott Életút című tárlaton Szekeres Tamás mutatta be a földi létből váratlanul távozott néhai barátja egészséges nemzettudattal átitatott életútját, s idézte fel a vele kapcsolatos emlékeit.
Az ógyallai érdeklődőkön kívül Komáromból és a környező falvakból, továbbá Budapestről, Bécsből és Szőgyénből is érkeztek a páratlan életművet hátrahagyott alkotó és kiváló magyar ember rokonai, barátai, tisztelői kultúránk Vasút utcai oázisába. Közel százötvenen szemrevételeztük az idén esedékes 75. születésnapját már meg nem élt V. Nagy János László legnevezetesebb fafaragványait és az élete utolsó hónapjaiban készített festményeit. Az előbbiek javarészt a vérzivataros történelmünk fontos eseményeit fába vésve tárják elénk. Az akvarelljei az egykori természetszeretetéről árulkodnak, s a számára fontos helyszíneket és emlékeit idézik fel.
A szűkös hely korlátot szabott a korábban közel félszáz kiállításon bemutatott valamennyi fafaragványa kiállításának, de ez alkalommal is helyet kapott a vérszerződő Árpádot és vezéreit a Vereckei-hágónál ábrázoló Hazatérés, továbbá a Horthy Miklós magyar honvédség élén Komáromba történő bevonulását felidéző 1938. november 7., valamint a Csaba királyfit és hun harcosait megörökítő A Hadak útján. Nem hiányozhatott az Ógyalla jeles szülöttjét, Feszty Árpád festőművészt elénk táró portréja és a Requiem egy nemzetért című életfája sem, amely a nemzetünket sújtó igazságtalanságokra, történelmi tragédiákra és katasztrófákra hívja fel az utókor figyelmét. A Felvidékről kitelepített és deportált magyarok helytállása előtt pedig a Mert mertek Magyarnak maradni című művével tisztelgett az alkotó.
A Tóth Szilvia és Zsapka Katalin által rendezett emlékkiállítást Hajtman Zsófia, a helyi Feszty Árpád Alapiskola diákja a Kell még egy szó című Koltay-dallal nyitotta meg, majd Bagin Árpád, a Csemadok Ógyallai Alapszervezetének elnöke köszöntötte a jelenlevőket. Azután Szekeres Tamás, az alkotó néhai barátja mutatta be a földi létből 73 évesen váratlanul távozott művész egészséges nemzettudattal átitatott életútját, s idézte fel a vele kapcsolatos emlékeit.
A továbbgondolásra késztető emlékkiállítás előzetes bejelentkezés alapján január végéig tekinthető meg a Hagyományok Házában.