Szülővárosában állít ki Mayer Éva képzőművész
Mayer Éva az elmúlt években saját, személyes történetét dolgozta bele alkotásaiba, egy gyászfolyamat apró és nehéz lépéseit. Neki ugyanis huszonévesen kellett megküzdenie azzal a fájdalommal, hogy elvesztette életének társát, a szeretett férfit. Mostani kiállítása egy őszinte vallomás az azóta megtett útról.
A fiatal képzőművész Budapesten, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen szerzett diplomát, jelenleg az intézmény doktori iskolájának hallgatója. Munkáiban a kísérleti grafika határait feszegeti, tevékenységét többek között Munkácsy-díjjal is elismerték. Alkotásaiban ötvöződik a fotó, a fotogramm és a számítógépes eljárás.
Mayer Éva számára azért is különleges a mostani kiállítás, mert szülővárosában, Somorján mutathatja be munkáit annak a közösségnek, amely az elmúlt évek folyamatait vele együtt élte át. „Számomra nagyon fontos ez a fajta nyitott közlékenység, interaktivitás a közönséggel. Azáltal, hogy (én is) tabutémákat feszegetek, amik az élet szerves részei, és ezeket bemutatom egyes kiállításokon, azáltal úgy érzem, hogy a közönség sokkal jobban megnyílik felém is és egymás felé is” – magyarázta.
Kiállításának ez is az egyik fő célja: az alkotások segítségével rákérdezni életünk végső kérdéseire, párbeszédet indítani arról, hogy hogyan viszonyul a halálhoz és az elmúláshoz a társadalom, milyen elvárásokkal kell szembenéznie egy gyászolónak. A "Magánterület Egopolisz határán"című tárlat egy nagy lépés ezen az úton, amely talán sokak számára felveti a kérdést: hol van a vég, most hol vagyunk és merre haladunk?
(A témáról összeállítást láthatnak a Felvidéki Híradó csütörtöki adásában.)