Sajátos hangulatú „körutazás“ Pomothy László komáromi életmű-kiállításán – KÉPEKKEL
A Magyar Alkotó Művészek Szlovákiai Egyesülete újabban a lévai születésű, Galántán élő Pomothy László akvarellista életmű-kiállítását rendezte meg a komáromi Limes Galéria templomhajójában. A november 15-én megnyílt, 82 színpompás alkotásból álló, Célegyenesben című, szemgyönyörködtető tárlatanyag megtekintése közben javarészt vonzó bel- és külföldi tájak tárulnak a látogatók elé, akiket az egyes helyszínekre jellemző hangulatok rögvest magukkal ragadnak.
A műszaki végzettséggel rendelkező MAMSzE-tag, aki korábban csúcspolitikusként is tevékenykedett, negyvenévesen döntött úgy, hogy az akvarell világában folytatja alkotó munkáját. Művészetének legfőbb tartóoszlopa az a tudás, melyet a torontói, kínai származású Herry Arifintől kapott, de a pályája kezdetén, személyesen más ismert mesterek is egyengették az útját, s időközben nemzetközi ismertségre is szert tett.
Bő negyed évszázados pályája során több egyéni és csoportos kiállításon mutatkozott be közönségének, számos sikert és elismerést könyvelhet el. Újabban már a Magyarországon és Szlovákiában tartandó, saját workshopjain adja át technikai tudását az érdeklődőknek. Tavaly az Egyéniségeink padja elnevezésű civil kezdeményezés keretében, Galánta lakosainak szavazatai révén, egy ottani parkban, nevével ellátott padot állítottak tiszteletére.
A Komáromban december 15-ig szemrevételezhető kiállítás megnyitóján a házigazdák nevében Balla Rita design- és művészetelemző üdvözölte a vendégeket, illetve a több tucatnyi bel- és külföldi látogatót. Majd felkérte Molnár Juditot, Ma7 médiacsaládunk főszerkesztőjét a magyar nyelvű gondolatsora tolmácsolására, amit Füzik Szilvia MAMSzE-tag szlovák nyelven ismertetett. Közben Keszegh Béla, Komárom polgármesterének köszöntője is elhangzott, közreműködött Kulin Eduárd, a Komáromi Művészeti Alapiskola zenetanára.
A megnyitó ünnepségen elhangzottakat és a Pomothy László által médiacsaládunknak mondottakat a Magyar7 hetilap november 23-i számában olvashatják az érdeklődők. Addig pedig böngésszék a képgalériánkat, amellyel talán kedvet ébresztünk a még remélhetőleg sokáig folytatódó Pomothy László-életmű megismeréséhez!