Luxemburg grófja Révkomáromban
Dráfi Mátyás Jászai-díjas, Érdemes művész a produkció rendezője portálunknak elmondta: fontosnak tartja a gyakran túl sziruposnak nevezett klasszikus operettek bemutatását is, mert szerinte egyik műfajt sem szabad alulértékelni, ahelyett mindegyikből ki kell hozni a lehető legnívósabb előadást!
A színpadi időutazás során a századforduló környéki Párizsba csöppenünk. Híres művészek vidám társasága beszélget az ismert énekesnőről, Angéle Didierről és pártfogójáról, Sir Basile hercegről, akiknek a házasságkötését az énekesnő polgári származása akadályozza. Ám a herceg nem hagyja magát eltántorítani szándékától: látszatházasságot tervez szerelme és Luxemburg grófja, René között.
A nemesi cím reményében Angéle beleegyezik az ajánlatba, és az elszegényedett Renét is kecsegteti a herceg által felajánlott ötszázezer frank. Egymástól fallal elválasztva mondják ki egymásnak az igent, és tartják magukat a herceg által állított feltételekhez, miszerint a látszatházasság alatt nem pillanthatják meg egymást. A sors viszont úgy hozza, hogy René meglátja Angélet, akibe azonnal beleszeret...
Bár a rendező nem akart jóslatokba bocsátkozni, szerinte a kívánt színvonal eléréséhez biztosítékot jelenthet a szereplők névsora. Új darabjuk főszereplőiként ugyanis neves budapesti és győri hivatásos művészek lépnek színpadra, ismét mikroportok nélkül ! Angélet Skoff Zsuzsanna operaénekes, Renét Kőszegi Német József énekművész, Fleuryt Illés Gabriella énekművész, Lord Worchestert Krasznai Tamás énekes-színész, Lord Winchestert pedig Rózsa Sándor operaénekes alakítja. A csapat rendezőjét és művészeti vezetőjét Sir Basileként, V. Mák Ildikó másik alapító tagot Anyakönyvvezetőként, továbbá az ifjú felvidéki színésznőt, Lax Juditot Julietteként, a győri konzervatóriumban tanuló révkomáromi Pfeiferlik Tamást Brissardként láthatjuk viszont. A révkomáromi Jóba István rendezőasszisztensként vállal részt a produkcióban.
Felcsendülnek majd a jól ismert, fülbemászó dallamok is. A 15-tagú zenekart a Győri Nemzeti Színház munkatársa, Medveczky Szabolcs zeneszerző dirigálja. Látványosnak ígérkezik a Csallóközi Néptáncegyüttes művészeti vezetője, Brandl Ferenc koreográfiája, amelyben közreműködik Kulessza Katalin tánciskolájának több növendéke és a Selye János Egyetem pár hallgatója. Polgár Julianna korhű ruhákat tervezett, a díszletek Polgár József munkái.
A produkciót Révkomárom után november 21-én Galántán mutatják be. A Teátrum alapítója, Dráfi Mátyás a csütörtöki premieren tölti be 69. életévét, amihez olvasóink nevében is gratulálunk!