Lelkem szárnyán
Ars poeticáját leginkább Márai Sándor gondolatai tükrözik: „Mert a tehetség kevés. Az értelem is kevés. A műveltség is kevés ahhoz, hogy valaki művész legyen. Mindehhez végzet kell, melyet nem lehet félreérteni, s melyet semmiféle emberi erő vagy szándék nem tud megmásítani.”
Kovács Zsóka mindig arra vágyott, hogy a világ csodáit, a természet szépségeit, az évszakok színeit, a különleges tárgyakat megfigyelve valamilyen módon kifejezhesse a hatásukra benne ébredő hangulatokat, érzéseket. Eleinte vászonra festett, majd batikokat készített, végül egy időre a kézműves technikák világa varázsolta őt el. Azután beiratkozott egy mandalafestő tanfolyamra, mert megtudta, hogy ott majd a selyemfestéssel is foglalkoznak. Sejtése igazolást nyert, megszületett a szerelem első látásra. Teljesen lenyűgözte őt az, ahogyan a lágy selymen a festékek szabadon keveredtek egymással, csodás átmeneteket képezve, és azt érezte: amit éveken át keresett, azt most megtalálta.
A szerelem azóta is tart, sőt mélyebb, mint valaha. Zsóka folyamatosan tanul, figyel, kísérletezik. Alkotás közben zenét hallgat, ilyenkor megszűnik számára a külvilág, magával ragadja a varázslat és a szenvedély. Átjárja a derű, a béke, a harmónia érzése, amelytől csodálatosan feltöltődik. Alkotásaiban azt kívánja tükrözni, ahogyan ő a körülöttünk lévő világot látja.
Az általa is használt selyem népszerűsége nemcsak kiváló minőségének, hanem előnyös tulajdonságainak is köszönhető. Ez az anyag kifejezetten bőrbarát, elnyeli az ultraibolya sugarakat. Kellemes viseletet biztosít, hiszen nyáron hűt, télen pedig melegít. Emellett a kelme erősen nedvszívó is. Előnye rugalmassága, hiszen a selyemszál az egyik legjobban nyújtható természetes anyag. Hipoallergén, jótékony hatása vérkeringési, mozgásszervi és reumás panaszok esetén is hasznosítható. Kitűnően festhető, színtartó, antisztatikus.
A faliképek mellett Zsóka műhelyében sálak, ruhák, felsők, díszpárnák, függönyök is készülnek, igaz, pesti kiállításán most csak az aprólékos munkát igénylő, csodás színekben pompázó faliképei láthatóak.
Aki kedvet kapott ahhoz, hogy személyesen is megtekintse azokat, annak sietnie kell, hiszen kiállítása csupán február 15-éig látogatható az Aranytíz Kultúrházban, az Arany János u. 10. alatt, ahol ezt a csodát mindenki maga is átélheti.