Kossuth írása és Lánchidat ábrázoló levél - ritkaságok kalapács alatt
Az őszi aukciós piac legértékesebb tételsoraival rukkoltak elő. Ritkaságok közül is kiemelkedik Széchenyi István eddig ismeretlen levele, amelyet német nyelven írt Lieber Schenk megszólítással. A levél értékét jócskán emeli, hogy a „legnagyobb magyar” egyik főművének, abban az évben épült Lánchídnak az acélmetszetű képét is tartalmazza a levélpapír. Ez a ritkaság, amelyet 1848-ban kis példányszámban Grimm Vince nyomtatott Pesten csak a legritkább gyűjteményekben szerepel.
Csonka Krisztián, a Darabanth árverési irodavezetője szerint nem lenne meglepetés érte a félmillió forintos leütési ár.
A hihetetlen mennyiségű, több mint 12 ezer tétel közül válogatva a Munkács várát védő hős asszony, Zrínyi Ilonalevele után érdeklődnek sokan. II. Rákóczi Ferenc édesanyja Munkács várából, amelyet amúgy két éven át védett a császáriak ellen, Zboró várába küldte titkos levelét, amelyben jószágkormányzójának Podhorány Andrásnak ad utasításokat. Többek közt figyelmezteti hívéti, hogy vigyázzon a levelezésével, ám mindenképpen jusson el hozzá Munkács várába. A levél érdekessége, hogy a külzetén, amelyen a címzést szintén Zrínyi Ilona írta, egy pecsét is szerepel, Jékelfalussy Zoltán fiumei kormányzóé, neves gyűjtőé lehetett a becses ritkaság.
Kossuth Lajos iratai sem maradhatnak ki a ritkaságok közül, egyikben – 1870-ben Torinóból arról értesíti Somssich Pált az országgyűlés házelnökét, hogy tudomást szerzett arról, Bács megyében is képviselővé választották, de a hivatalt nem fogadhatja el. Kéri az elnököt, erről intézkedjen, mert ugyan politikai nézeteik különbözőek, de mindig baráti érzelmekkel viseltetett iránta.
A 26. nemzetközi nagyaukció november elsején indult, az online zárásra november 26-án kerül sor hat órakor, addig lehet 12 648 filatélia és numizmatikai tételre, papírrégiségre, könyvre, festményre és értékes műtárgyra a liciteket.