2011. december 12., 09:13

Ismertették a Műcsarnok 2012-es programját

BUDAPEST. Többek között Bernar Venet, Bukta Imre, Marina Abramovic, Christian Marclay, Banksy és Aj Vej-vej kiállításai szerepelnek a Műcsarnok és az Ernst Múzeum 2012-es programjában; az intézmény szombati sajtótájékoztatóján bejelentették a Flash Art Magyarország folyóirat jövő januári indulását is.
Az idei az átalakulás éve volt, amely vezetőváltással kezdődött - tekintett vissza 2011-re a Műcsarnokot február óta igazgató Gulyás Gábor. Mint felidézte, 2011-ben elődje, Petrányi Zsolt programját igyekezett megvalósítani, kiegészítve azt a "Sírba visztek" - A Bizottság a Műcsarnokba megy című tárlattal, amely 15 ezres látogatottságával az elmúlt fél évtized legsikeresebb kiállítása volt az épületben, jelentősen hozzájárulva az előző évihez képest csaknem 40 százalékkal magasabb jegyárbevételhez.

Gulyás Gábor bejelentette a Műcsarnok 2012-es kiállítási programját: január 26-án nyílik a francia Bernar Venet tárlata, majd április közepétől kortárs kolozsvári képzőművészek (többek között Berszán Zsolt, Mircea Cantor és Ciprian Muresan) állítanak ki. Mi a magyar most? címmel keres kortárs válaszokat El-Hassan Róza, Fehér László, Szurcsik József és társaik kiállítása, majd az évet Bukta Imre Másik Magyarország című tárlata zárja.

Mélycsarnok névvel 2011 végére egy új kiállítóhely jön létre az épület alagsorában, amely először Seres Szilvia, majd február végétől a világhírű performance-művész, Marina Abramovic munkáinak ad helyet - közölte az igazgató. Magyarósi Éva "láthatatlan rajzainak" bemutatkozása után június végén Budapestre érkezik Christian Marclay Óra című, a 2011-es Velencei Biennálén Arany Oroszlánnal díjazott, 24 órás videómunkája, ősszel pedig a svájci Fischli/Weiss páros állít ki. A Mélycsarnok 2012-es programja a világ talán legismertebb street-art művésze, Banksy tárlatával zárul.

Jövőre ünnepli alapításának százéves évfordulóját az Ernst Múzeum - emlékeztetett Gulyás Gábor, hozzátéve: a Műcsarnok Nagymező utcai kiállítóhelyén januártól a lengyel Natalia LL kiállítása lesz látható, majd áprilisban a Derkovits-ösztöndíjasok mutatkozhatnak be, megújult formában.

Kelemen Károly tárlata után július közepén nyílik az Ernst centenáriumi kiállítása, amely a tervek szerint Egon Schiele, Marc Chagall, Francis Bacon, Arnulf Rainer, Cindy Sherman és Andres Serrano munkáit is felvonultatja, de az év végére is marad neves kiállító: a hazájában jelenleg politikai üldöztetésnek kitett világhírű kínai alkotó, Aj Vej-vej túlnyomórészt fotókat mutat be Budapesten.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.