2011. április 14., 20:08

Hőspróbákkal növelnék forgalmukat a Dél-Dunántúl várai és kastélyai

PÉCSVÁRAD. Egész családok kikapcsolódásául szolgáló hőspróbákat szervez májustól szeptember végég a Dél-dunántúli Vár és Kastélyturisztikai Klaszter, hogy növelje a régió várainak és kastélyainak forgalmát. Szlovákia leglátogatottabb kastélymúzeuma, Bajmóc több mint tíz éve kínál látogatónak színes rendezvényeket, köztük lovagnapokat - nagy sikerrel. Inspirálódni nem szégyen.

Hegyi Zsuzsa, a Magyar Turizmus Zrt. dél-dunántúli regionális marketingigazgatója csütörtökön a baranyai Pécsváradon tartott sajtótájékoztatón beszámolt arról, hogy a térség hét történelmi vára, a bikali reneszánsz élménybirtok, valamint négy kastélyszálló működtetőit, tulajdonosait tömörítő klaszter a 6-14 éves gyerekeket, s az őket elkísérő szülőket várja hőspróbáira.

A várakban és a bikali élménybirtokon hétvégenként sorra kerülő programok résztvevői játékos foglalkozásokon, versenyeken tehetik próbára ügyességüket és bátorságukat úgy, hogy közben gyarapítják történelmi ismereteiket.

A próbák - melyek között lesz íjászat, pénzverés, fazekasság és egyebek mellett ruhakészítés is - egy-egy helyszín történetéhez, legendájához kapcsolódnak. A gyerekek a várakhoz kötődő híres személyiségekkel azonosulhatnak, igazi hősökké válhatnak, és a próbák teljesítéséért medált kapnak. A megfáradt családokat a kastélyszállók várják szolgáltatásaikkal.

Aki két vár próbáit is kiállja, részt vehet a hősök szeptemberre Bikalra tervezett nagy összejövetelén. Emellett arra is lehetőség van, hogy a résztvevők a legnagyobb internetes közösségi oldalakon megosszák egymással a várakban szerzett élményeiket.

A sajtótájékoztatón elhangzott: a klaszter 40 millió forintból, nagyrészt európai uniós forrásból valósítja meg a hőspróbákkal kapcsolatos terveit.
A pénzből megvásárolják a rendezvények lebonyolításához szükséges eszközöket, felszereléseket, de költenek marketingre, s a próbáknál közreműködő animátorok képzésére is.

A klasztertagok e múltidéző, az államalapítás és a reneszánsz kor között élt hősök életét felidéző programokat azért tartják szükségesnek, mert úgy látják, a várak csak így vehetik fel a versenyt az egyre vonzóbb szabadidős tevékenységeket kínáló más szolgáltatókkal. Mivel a várak hozzájuk képest kevés élményelemet tartogatnak a gyermekek számára, a fiatalok szinte már csak a televízióból és a történelemkönyvekből ismerik ezen építményeket.

A Dél-Dunántúl hét történelmi várának évente mintegy 200 ezer látogatója van, a forgalom fele a siklósi várhoz kötődik. A klaszter tagjai szeretnék, ha vendégeik száma emelkedne a következő években.

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.