2012. augusztus 9., 10:53

Ezüstérmes a magyar egység K–4 1000 méteren

LONDON. Ezüstérmet szerzett a a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel egység a kajaknégyesek 1000 méteres futamában.

A négyes pályán eveztek a magyarok, az ausztrálok és a szlovákok között. Az első rajt nem sikerült, a magyar hajó előbb indult, így visszalőtték a hajókat. Szerencsére itt nincs egyből kizárás, mint atlétikában vagy úszásban.

A második rajt már jó volt. Az ausztrálok kapták el a legjobban, a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel egység egy kicsit talán beragadt, de minimális volt a hátrányunk.

250-nél az ausztrálok mögött a második helyen állt a magyar egység, és ez volt a helyzet féltávnál is, de közben nagyon feljöttek a szlovákok is, a harmadik helyre. A németek meglepetésre lemaradtak.

A hajrát jól bírták a vb-ezüstérmes ausztrálok és simán nyerték a távot. A magyar csapat végül ezüstrémet szerezett az ausztrálok mögött, a harmadik helyre pedig a csehek jöttek be. A világbajnok németek negyedikként zártak. A szlovákok elfogytak az erejükkel a végére, a hatodik helyre jöttek be a dánokat követve.

Kammererék a magyar londoni küldöttség 12. érmét - a harmadik ezüstöt - szerezték.