Bebizonyosodott: létezik a G-pont
A nők már évszázadok óta suttognak arról, hogy a testükben van egy olyan pont, aminek ingerlése még a legnagyobb örömnél is nagyobb örömöt okoz. Csakhogy ennek a bizonyos pontnak a megtalálása egyáltalán nem volt egyszerű feladat. Olyannyira nem, hogy a tudósok egészen mostanáig vitatták a létezését.
A titokzatos pont keresésének úttörője Ernest Gräfenberg volt, aki az 1950-es években jelentette ki, hogy vizsgálatai arra utalnak, a pont létezik. El is nevezték róla G-pontnak. 2010-ben az orvosok már kezdték feladni a keresését, egy részük a nők túl élénk fantáziájának számlájára írta a G-ponttal kapcsolatos híreszteléseket.
Dr. Adam Ostrzenski, aki biztos volt a G-pont létezésében, számos sebészi beavatkozás és boncolás után egy 83 éves nő testének boncolása közben bukkant rá az apró, zsákszerű, könnycsepp alakú pontocskára, ami – hogy a dolog ne legyen olyan egyszerű – mélyen a környező szövet alatt bújt meg.
A floridai doktor biztos magában, s hogy felfedezését minél jobban alátámassza, kutatásában említést tesz egy úgynevezett G-pont-génről is, ám erről időközben kiderült, semmi köze nincs a női örömterülethez. Egy olyan DNS-láncról van szó, amiben felbukkan az úgynevezett guanin – emiatt kapta a G-pont elnevezést.
A Journal of Sexual Medicine orvosi szakmagazinban publikált felfedezésre rengeteg szakértő reagált. Ezekből kiderül, rengeteg anatómiai kutatást végeztek már, hogy bebizonyítsák a rejtélyes G-pont létezését. Főleg azon plasztikai sebészek számára fontos kérdés ez, akik G-pont feltöltéssel és nagyobbítással foglalkoznak.
Ma már Magyarországon is elérhető egy olyan beavatkozás, amely a G-terület mesterséges kiemelésével fokozza a vaginális orgazmus intenzitását. Az eljárást az esetek döntő többségében csak egyszer kell elvégezni, hiszen a hatás tartósságáért az injekció helyén később kialakuló mérsékelt szövetszaporulat a felelős.
A beavatkozást - más intézményekkel ellentétben - az esetek döntő többségében csak egyszer kell elvégezni ahhoz, hogy fokozott maradhasson a szexuális örömérzet (a hatást az anyag beadásának helyén kialakuló mérsékelt szövetszaporulat teszi tartóssá). A G-területre adott injekciót egy steril műanyag lapoccal történő feltárás előzi meg, amelyet fertőtlenítés követ (általában vizes jódoldattal). A G-területre jellemző nyálkahártyaréteg alá vékony tűvel ellátott fecskendővel körülbelül 1 milliliter hatóanyagot juttatnak. A beavatkozás az esetek döntő többségében fájdalmatlan, és mindez alig néhány percet vesz igénybe. Az injekció helye körülbelül egy nap alatt gyógyul - a hatóanyag nagyjából fél év után szívódik fel.