Alapiskolásokat táboroztatott a Pedagógusszövetség
Az SZMPSZ idén 9. alkalommal rendezte meg a Jókai Mór Vers- és Prózamondó Tábort, és másodszor a Harmos Károly Képzőművészeti Alkotótábort. Közös volt a két tábor szombati megnyitója és a mai záróműsor. A hét folyamán a „Jókai Tábor“ lakói csoportokra osztva tanultak be irodalmi összeállításokat, a „Harmos Tábor“ kis piktorai pedig a különféle rajz-, festészeti és egyéb technikákkal ismerkedtek. Mindnyájan részt vettek egy hajókirándulással és múzeumlátogatással egybekötött a balatonfüredi tanulmányúton. A napot vetélkedővel egybekötött búcsúdiszkó zárta. Táborbontás előtt a szülők ma megismerkedhettek gyermekeik új készségeivel, illetve azok eredményeivel.
Jókai Tibort, az SZMPSZ központi irodavezetője szerint fontos, hogy ne csak a pedagógusok vehessenek részt szakmai továbbképzéseken, hanem a gyermekek is. „Az SZMPSZ egyik célkitűzése a hazai magyar tannyelvű iskolákba járó gyerekek felkarolása – tanulmányi versenyek és szaktáborok szervezésével. Anyanyelven kívánjuk biztosítani a tehetséggondozást és a felkészítésüket a különféle versenyekre, egyfajta többletként, amire az iskolákban nem jut elég idő“. A két tábor megrendezését a magyar oktatási tárca, a Nemzeti Kulturális Alap és Révkomárom önkormányzata támogatta. Jókai Tibor a jövő évi jubileumi táborral kapcsolatban elmondta: „A Kovács Tünde, Varga Rózsa és általam kiötlött egykori versmondó tábor az évek során országos méretűvé nőtte ki magát. Meglehet, hogy a jövő évi jubileumi rendezvényt már nem Révkomáromban tartjuk meg, ha az anyagi helyzetünk lehetővé teszi, hanem más helyszínen. Az „első fecskéink“ közül többen jelezték, hogy felnőttként pár napra szívesen visszajönnének a 10. táborba, hogy új színt lopjanak a táborlakók életébe. Többféle jubileumi meglepetést tervezünk, de korai még ezt ecsetelni“.
Kiss P. József rendező-pedagógus szerint a „Jókai Tábor“ legfőbb hozadéka, hogy a diákok itt minden évben elsajátíthatják a bátor, magabiztos, tudatos fellépést és megszólalást, amit nemcsak az esetleges művészi, hanem másféle pályájuk során is kamatoztathatnak. "Így később pedagógusként, politikusként, színészként vagy akár egy lakossági fórum felszólalójaként is érvényesülhetnek. A tábor lényeges hozadéka a kreatív gondolkodás és változatos kifejezésmód elsajátítása is".
Jókai Éva, a „Harmos Tábor“ főszervezője szerint a Harmos Károly Képzőművészeti Alkotótáborban a képzőművészet iránt érdeklődő gyerekekkel újfajta technikákat sajátíthattak el. "Sajnos, a hazai oktatási rendszerünk nagyon kevés időt szán a képzőművészeti nevelésre, a tanítási órákon csak kevés dologra jut idő... Idén már két csoporttal foglalkoztunk: a kisebb „újoncainkkal“ és a visszatérő haladókkal, akikkel már továbbléphettünk, és az összetettebb technikákat is kipróbálhattunk". A tábor szervezői hiszik, hogy minden gyermek tud alkotni, akkor is, ha először ezt nem hiszi el magáról. "A képességek mindenkiben adottak, ám nekünk segíteni kell azokat kibontakoztatni!“ - mondta a Hírek.sk-nak Jókai Éva.