A közmédia tematikus nappal emlékezik a V4 alapítására
Kifejtette: a február 15-i adásban felelevenítik az 1335-ös visegrádi királytalálkozót, amelynek alapján a visegrádi együttműködés (V4: Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) 1991-ben létrejött. A középkori esemény bemutatása után arra térnek ki, hogy 650 évvel később Antall József, a rendszerváltás első szabadon választott miniszterelnöke ugyancsak Visegrádon a régió országainak meghatározó vezetőivel találkozott és egy szoros szövetség létrehozásáról döntöttek.
A műsorban felidézik, hogy 2001-ben felavatták a Párkányt Esztergommal összekötő Mária Valéria hidat, amely az összekapcsolódás szimbólumává vált, nem csak Szlovákia és Magyarország között.
A történelmi visszaemlékezéseken túl szó lesz a Visegrádi Alapról, a négy országot összekötő kulturális szálakról, az oktatási együttműködésről, sportról, a civil kapcsolatokról és a migránskérdésről is.
A műsorban megszólal mások mellett Martonyi János korábbi külügyminiszter; Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára; Prőhle Gergely, az Emmi helyettes államtitkára; Jirí Menzel cseh filmrendező, Andrzej Wajda lengyel filmrendező, Jozef Banas szlovák író, Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek és Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója.
1335-ben a visegrádi vár, a magyar királyok akkori székhelye a lengyel, cseh és magyar király csúcstalálkozójának helyszíne volt. Az uralkodók szoros együttműködésről állapodtak meg a politika és a kereskedelem területén. Kései utódaikat ez ihlette a közép-európai együttműködés felújítására.
A csoport nevét Václav Havel, Csehszlovákia köztársasági elnöke, Antall József magyar miniszterelnök és Lech Walesa lengyel elnök találkozóján választották 1991. február 15-én Visegrádon. A találkozón a politikusok nyilatkozatot írtak alá, hogy a három (ma már négy) ország szorosan együttműködik az európai integráció felé vezető úton. A kommunista rendszer összeomlása után együttműködésük segítette az átmenetet a totalitárius rezsimből a szabad, plurális és demokratikus társadalomba.
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter február elején a lengyel kollégájával folytatott megbeszélése után kijelentette: a visegrádi együttműködés további erősítése stratégiai fontosságú Magyarországnak, hiszen a V4 nélkül gyengébbek lennénk.