Hazugságok nélkül élni
Az amerikai szerző, Rod Dreher konzervatív újságíró, író jelenlétében mutatták be csütörtökön Budapesten a Hazugságok nélkül élni című könyv magyar kiadását. Kötetében Dreher a woke-izmusról, az úgynevezett puha totalitarizmus térhódításáról ír.
A The American Conservative szerkesztőjének könyvét a Mathias Corvinus Collegium (MCC) budai épületében mutatták be; Rod Dreher az MCC vendégoktatója.
Orbán Balázs, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára, aki a könyvet gondozó Mathias Corvinus Collegium kuratóriumi elnökeként volt jelen, a rendezvényen mondott köszöntőjében hangsúlyozta:
Kiemelte, Rod Dreher most magyarul is megjelent könyve arra világít rá, hogy Nyugaton egyre több az olyan témakör, amely vagy tabunak számít, vagy csak egyetlen álláspont az elfogadott.
- fogalmazott Orbán Balázs. Szerinte míg az eltörlés kultúrájában a progresszió az érték, "Magyarország példát mutat a szólásszabadságból".
Az államtitkár közölte, nem lehet például kimondani, hogy a bevándorlásnak szép számmal akadnak hátrányai és káros hatásai. "És azt sem lehet kimondani: bármennyire is elítéljük az orosz agressziót Ukrajnával szemben, nekünk akkor is a magyar nemzeti érdek az első" - tette hozzá.
Rod Dreher a kerekasztal-beszélgetésen elmondta: könyvében az egykori kommunista országokban élőkkel folytatott beszélgetések alapján próbálta leírni, miként lehet élni a puha diktatúrában őszinte, becsületes módon.
- fejtette ki a szerző, aki szerint ez a folyamat Magyarországot is veszélyezteti.
Megjegyezte, hogy nem akar olyan embert az amerikai Legfelsőbb Bíróságba, aki nem tud különbséget tenni egy férfi és egy nő között.
- fogalmazott.
Rod Dreher szerint az emberi teljességhez igenis szükség van a szenvedés lehetőségére, Istenre, szerelemre, bűnre, a boldogtalansághoz való jogra.
Fontosnak tartotta megjegyezni, hogy bár az Egyesült Államokban a társadalom töredéke transznemű, érdekükben mégis törvényeket változtatnak, és arról is beszélt, hogy több főiskolát amiatt kellett bezárni Dél-Kaliforniában, "mert nem fogadták el az LMBTQ-jogokat". Hozzátette: a legnagyobb hazugság, amit a társadalomban hall, hogy a nők lehetnek férfiak és fordítva.
A beszélgetésen részt vett Pócza Kálmán, az MCC alkotmánypolitikai műhelyének vezetője, valamint Kovács Ákos énekes, dalszerző is.