Lévai és érsekújvári tanulók győztek

Múzsa 2018. május 15., 18:00

Kedden rendezték meg a sokéves tradícióra visszatekintő Katedra Irodalomverseny Dunaszerdahelyen.

A Katedra Alapítvány által megálmodott megmérettetés szakmai szervezését, a feladatok összeállítását Petres Csizmadia Gabriella, a Katedra folyóirat szerkesztője vállalta magára, az adminisztratív hátteret pedig Lelkes Renáta biztosította.

A szeptembertől januárig zajló levelezős fordulókba közel 80 háromfős csapat, vagyis 240 tanuló kapcsolódott be.

A döntőre 15-15 csapat (90 tanuló) nyert meghívást, akik az ország különböző pontjairól érkeztek, a következő iskolákból: Rozsnyói Református Egyházközség Alapiskolája, somorjai Corvin Mátyás Alapiskola, Nyárasdi Alapiskola, lévai Juhász Gyula Alapiskola, Dunamocsi Alapiskola, diósförgepatonyi Móricz Zsigmond Alapiskola, Eperjesi Alapiskola és Óvoda, nagyfödémesi Borsos Mihály Alapiskola, dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola, nyékvárkonyi Móra Ferenc Alapiskola, Farkasdi Alapiskola és Óvoda, komáromi Marianum Egyházi Iskolaközpont, vásárúti József Attila Alapiskola és Óvoda, feledi Szombathy Viktor Alapikola, vágsellyei Pázmány Péter Alapiskola és Óvoda, Deáki Alapiskola, érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola.

Képgalériánk:
A II. kategória győztesei

A negyedik éve két kategóriában zajló verseny két alapmű megismerése köré szerveződött. Az 5-6. osztályosok Berg Judit Rumini című meseregényét ismerték meg a tanév folyamán, a 7-9. osztályosok pedig Rideg Sándor Indul a bakterház című regényét tanulmányozták át, néhány kortárs ifjúsági novella kíséretében.

A versenyfeladatok a szövegértés érzékenyítésére fókuszáltak, hiszen a versenyzők mind a levelezős fordulókon, mind a döntőn különböző szintű szövegértelmezési feladatot oldottak meg. A döntő résztvevőinek azonban nem csupán az irodalmi felkészültségükről kellett tanúságot tenniük, hanem a keresztrejtvénybe, dominókirakásba, titkosírásba ágyazott feladatok megoldása révén logikus gondolkodásukat, az összefüggések felismerésének képességét, az együttműködési készségüket is meg kellett mutatniuk.

Az öt-öt feladatsort megoldó tanulók a délelőtti órákban versenyeztek, majd délután 1-től került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre. A következő csapatok álltak leginkább helyt a megmérettetésen:

 

I. kategória
1. hely: A Szélkirálynő matrózai – Krnčan Veronika, Pásztor Réka, Korpás Andrea; Juhász Gyula Alapiskola, Léva; felkészítő: Drenka Beáta
2. hely: Szarvatlan kecskék – Megyeri Tamara, Radovics Jázmin, Tóth Éva Anna; Marianum Egyházi Iskolaközpont, Komárom; felkészítő: Mózes Endre
3. hely: Receficék – Csölle Larion, Presinszky Emma, Tóth Gábor István; Nyárasdi Alapiskola; felkészítő: Presinszky Katona Ildikó
II. kategória:
1. hely: Csudagyerekek – Bárczi Laura, Benyovszky Adél, Ember Mónika; Czuczor Gergely Alapiskola, Érsekújvár; felkészítő: Liszka Éva
2. hely: Diósi Fürgék – Nagy Fanni, Varga Nóra, Sátor Bence; Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Diósförgepatony; felkészítő: Orisko Éva
3. hely: Leánykák – Hamarik Emese, Miklós Noémi, Posztós Vivien; József Attila Alapiskola és Óvoda, Vásárút; Zsoldos Erika
A verseny a Szlovák Köztársaság Kormányhivatalának támogatását élvezi, és szerepel a hivatal pedagógia-szervezési útmutatójában is.
0 HOZZÁSZÓLÁS
HIRDETÉS